• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن مایلز از سرزمین آینده ( Miles from Tomorrowland)

author-img

توسط : زهرا شریعت احمدی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن 75قسمتی گزینه‌ی خوبی برای کودکان علاقه‌مند به فضاست و بدون هیچ‌گونه صحنه‌ی خشن یا ترسناک، با نکات مثبت فراوان و آموزنده تصویر یک خانواده‌ی متعادل با رفتارهای مناسب و شایسته را نشان می‌دهد.

سال 2015 تا 2018 سه فصل / 75 قسمت / هر قسمت دو بخش حدود 15دقیقه‌ای دارد. جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

ازآنجاکه این انمیشن دارای هیچ‌گونه خشونت، ترس و ناهنجاری نیست، برای کودکان کم‌سن‌وسال بسیار مناسب است. داستان‌ها نیز بسیار ساده است و کودکان در سنین پایین هم به‌خوبی متوجه روند قصه می‌شوند. تنها نکته‌ای که ممکن است دیدن آن را برای کودکان کم‌سن نامناسب کند این است که کودکان زیر هفت سال توانایی تمیز واقعیت از خیال را ندارند و آنچه تخیلی است واقعی قلمداد می‌کنند. بنابراین لازم است درباره‌ی واقعی‌نبودن دنیای انیمیشن با کودک خود صحبت کنید و او را مطمئن کنید که این دنیا وجود ندارد.

همچنین موجودات عجیب‌وغریبی در فیلم به‌عنوان موجودات فضایی نشان داده می‌شود که درمورد غیرواقعی‌بودن آن‌ها هم باید به کودک توجه داد. البته هیچکدام از آن‌ها چهره‌ی ترسناکی ندارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در این سن، سوال بهتر است ناظر به خود کودک باشد، از او سوالاتی بپرسید که با قراردادن خود در جایگاه شخصیت‌ها به فکرکردن درمورد خودِ فاعلی ترغیب شود و بتواند تجربیات ذهنی خود را گسترش دهد. مثلاً بپرسید اگر به‌جای مایلز بود دربرابر اتفاقات پیش‌آمده چه واکنشی نشان می‌دادند؟ همچنین از کودکتان بخواهید درمورد احساساتش صحبت کند. احترام به والدین و نشان‌دادن جایگاه آن‌ها در خانواده به‌خوبی در این فیلم نمایش داده شده است. رفتار اعضای خانواده با یکدیگر را با کودک خود بررسی کنید و نکات مثبت آن را برای او نمایان‌تر بسازید. درمورد ویژگی‌های خوب مایلز و لورتا با کودک خود صحبت کنید.

خلاصه: بپرسید اگر به‌جای مایلز بود دربرابر اتفاقات پیش‌آمده چه واکنشی نشان می‌داد؟ رفتار اعضای خانواده با یکدیگر را با کودک خود بررسی کنید و نکات مثبت آن را برای او نمایان‌تر بسازید. درمورد ویژگی‌های خوب مایلز و لورتا با کودک خود صحبت کنید.

داستان اثر

سریال انیمیشنی «مایلز از سرزمین آینده» روایتگر خانواده‌ی کالیزتوست که در سفینه‌ی خود در سال 2051 در فضا شناور هستند. آن‌ها برای TTA (اداره‌ی راهِ سرزمین آینده: Tomorrowland Transit Authority) که هدف آن ارتباط و اتصال کهکشان است کار می‌کنند و هر قسمت داستانی از آن‌هاست که معمولاً اجرای مأموریتی است که به آن‌ها محول شده است.

در اکثر قسمت‌ها، مایلز قهرمان داستان است و با شجاعت و کمک‌گرفتن از فکر خود سبب حل معماها می‌شود. در تمام ماجراها، مرک، روبات مایلز که به شکل شترمرغ است، همراه اوست و به او کمک می‌کند و لحظات طنز زیادی به وجود می‌آورد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: پاول دمیر - جف مک گراتPaul Demeyer Jeff McGrath

نویسنده: Sascha Paladino ساشا پالادینو

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد مایلز از سرزمین آینده

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>