• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

ماکا و رونی: یخچال‌فریزر

بررسی تخصصی انیمیشن Maca and Roni: Super Fridge

ماکا و رونی: یخچال‌فریزر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن سریالی که در ژانر کمدی به اتفاقات طنز رخ‌داده بین دو عروسک، در یک آزمایشگاه می‌پردازد. در این قسمت عواقب دست‌زدن به یخچال را نمایش می‌دهد. انیمیشنی که با درون‌مایه طنز مناسب سنین چهارسال به بالاست.

سال 2019 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت‌آمیزی در این انیمیشن مشاهده نمی‌شود. تنها صحنه داغ‌شدن رونی زیر آفتاب را به‌صورت طنز مشاهده می‌کنیم.

جزئیات
ترس

ترسیدن شخصیت‌های فیلم از اتفاقاتی که خودشان رقم زدند؛ مانند یخ‌زدن یا فرار از یخ‌زدن توسط یخچال.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بی‌اجازه‌دست‌زدن رونی به یخچال و انتقام‌گرفتنِ او از ماکا به‌خاطر فراموش‌کردنِ او در گرمای خارج از آزمایشگاه.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت اصلی فیلم بدون اجازه از یخچال استفاده می‌کند و نتیجه این کار را نیز می‌بیند. اتفاقاتی که برای آن‌ها می‌افتد، نتیجه‌ی بی‌توجهی و بدون‌اجازه استفاده‌کردن از وسایل است. رونی به‌خاطر فراموش‌شدن ازسوی ماکا، از او انتقام می‌گیرد که می‌تواند از موارد منفی فیلم باشد.

جزئیات
الگوی مثبت

ماکا با استفاده از خلاقیتش، زمانی‌که همه‌جا درحال یخ‌زدن بود، برای رسیدن دستش به اهرمِ خاموش‌کردن برق، از یک قندیل یخ استفاده و برق آزمایشگاه را قطع کرد تا از یخ‌زدن بیشترِ آزمایشگاه جلوگیری کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کوتاه می‌تواند برای مخاطب کودک این پیام را داشته باشد که نباید بدون اجازه به وسایل خانه دست بزند. لازم است والدین این پیام را به فرزند خود منتقل کنند. در انتهای فیلم رونی به دلیل فراموش‌شدن در گرما، از ماکا انتقام می‌گیرد که لازم است در ارتباط با نحوه‌ی برخورد صحیح با چنین اتفاقاتی، با کودک گفت‌وگو کرد. فضای طنز و کمدی این فیلم می‌تواند برای کودکان بالای چهارسال جذاب باشد.

خلاصه: درون‌مایه طنز که آن را مناسب سنین چهارسال به بالا می‌کند. نمایش عواقب بی‌اجازه دست‌زدن به وسایل را می‌توان از پیام‌های مثبت فیلم دانست. گفت‌وگو درباره‌ی نحوه‌ی برخورد صحیح کودک با اشتباهات دیگران.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید اتفاقاتی که برای ماکا و رونی افتاد، به‌خاطر چه کاری بود؟ با این سؤال از عواقب دست‌زدن بی‌اجازه به وسایل خانه، با کودک خود صحبت کنید.

از کودک خود بپرسید رفتار رونی با ماکا در انتقام‌گرفتن از او صحیح بود؟ با این سؤال رفتار درست در برابر اشتباهاتِ دیگران را به کودکِ خود بیاموزید.

خلاصه: صحبت با کودکان درباره‌ی عواقب بی‌اجازه‌دست‌زدن به وسایل منزل. گفت‌وگو درباره‌ی رفتار صحیح در برابر اشتباهات دیگران.

داستان انیمیشن

انیمیشن «ماکا و رونی: یخچال‌فریزر» داستان دو عروسک بازیگوش است که در آزمایشگاه یک دانشمند زندگی می‌کنند و با شیطنت‌های خود خرابکاری‌های زیادی ایجاد می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

  1. کارگردان / مؤلف: Nicholson N.f/ نیکولسون ان.اف
  2. نویسنده / مترجم: Nicholson N.f/ نیکولسون ان.اف
  3. نام تهیه‌کننده: Nicholson N.f / نیکولسون ان.اف

کشور سازنده: کره‌ی جنوبی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه