ماشین‌پلیس پله درون آب می‌رود

بررسی تخصصی انیمیشن pele politibil gar vannet

ماشین‌پلیس پله درون آب می‌رود

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «ماشین‌پلیس ‌پله درون آب می‌رود» یک انیمیشن هفتاد دقیقه‌ای در ژانر ماجراجویی است. شخصیت اصلی داستان یک ماشین‌پلیس مسئولیت‌پذیر است که به‌خاطر تلاش برای کمک به مردم، محبوبیت دارد. او در جریان یک خراب‌کاری قرار می‌گیرد و سعی می‌کند با آن مقابله کند؛ ولی خراب‌کارها با ترفندهایی کار را برای او سخت می‌کنند؛ اما او ناامید نمی‌شود و در نهایت آن‌ها را شکست می‌دهد و باعث نجات مردم می‌شود. این انیمیشن کودکانه در کنار لحظات کمدی می‌تواند تلاشگری و مسئولیت‌پذیری را به کودکان بیاموزد.

سال 2009 71 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن صحنه‌های خشونت‌آمیزی را مشاهده نمی‌کنیم. تنها در یک صحنه «عمو ریچارد» با پله مشاجره‌ی کوتاهی دارند که بسیار گذراست.

جزئیات
ترس

ترس در این انیمیشن به شکل کاملاً فانتزی نمایش داده می‌شود، صحنه‌های ترسناک مشاهده نمی‌شود، بلکه موقعیت‌های هیجانی یا ترس از خطر، شخصیت‌ها را وادار به واکنش می‌کند. ازاین‌رو صحنه‌هایی مانند ترس دوتی از افتادن در کارخانه‌ی تولید آب نوشیدنی، تعقیب‌وگریز یا ترس مردم از فروریختن‌شدن و سقوط پله در سد، تنها به هیجان موجود در این صحنه‌ها اشاره دارد.

جزئیات
پیام مثبت

پله، نام ماشین پلیسی است که به دلیل کمک به مردم، در بین آن‌ها محبوبیت دارد. او سعی می‌کند به وظیفه‌ی خود به‌عنوان ماشین پلیس به‌خوبی عمل کند. او در جریان کم‌آبی شهر، متوجه سوءاستفاده‌ی دو برادر از دریاچه‌ی شهر می‌شود و تلاش می‌کند کار آن‌ها را به رئیس‌پلیس گزارش کند؛ اما آن دو برادر که قصد اخاذی از مردم را دارند، مانع تلاش‌های پله می‌شوند. در این انیمیشن پله اگرچه در بسیاری از مواقع موفق نمی‌شود تا به هدفش برسد؛ اما مأیوس نمی‌شود. او به کمک دوستش که سموری آبی است، برای جلوگیری از فروریختن سد دست به‌کار می‌شوند، آن‌ها دریچه‌ی سد را باز می‌کنند و مردم را از خطر سیل نجات می‌دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی داستان، ماشین‌پلیس پله، شخصیتی درست‌کار است که به‌واسطه‌ی کمک به مردم، در بین آن‌ها محبوب و مشهور است. او به دلیل فداکاری در برق‌رسانی به شهر، به درجه‌ی مأمور ویژه‌ی پلیس منصوب می‌شود. او که سعی دارد به مردم خدمت کند، در جریان یک خراب‌کاری و سوءاستفاده قرار می‌گیرد. او با کارخانه‌ی غیرقانونی دو برادر کلاه‌بردار روبه‌رو می‌شود. پله سعی می‌کند آن‌ها را به رئیس‌پلیس معرفی کند؛ اما اسناد معتبری ندارد و هربار برای جمع‌آوری سند به مشکل برمی‌خورد تا اینکه رئیس‌پلیس از او ناراحت می‌شود و او را خلع می‌کند. بااین‌حال ماشین‌پلیس ناامید نمی‌شود و به تلاش خود برای نجات شهر و برملاکردن دست کلاهبرداران ادامه می‌‌دهد. او به‌واسطه‌ی کمک سمور آبی موفق می‌شود به هدف خود برسد.

ادامه متن

از کودک خود درباره‌ی وظیفه‌ی پلیس سؤال کنید و او را با وظایف پلیس و همکاری با آن‌ها آشنا کنید.

از کودک خود بپرسید چرا مردم ماشین‌پلیس را دوست داشتند؟ با این سؤال از دلایل دوستی پلیس و احترام به آن‌ها صحبت کنید. چرا ماشین‌پلیس بعد از عزل‌شدن از ماشین‌پلیس‌بودن باز هم به کمک مردم رفت؟ از این سؤال برای توصیح مسئله‌ی کمک به مردم در هر لباس و جایگاهی و تقویت روحیه هم‌نوع‌دوستی، به کودک استفاده کنید.

خلاصه: به بهانه‌ی این فیلم درباره‌ی وظایف پلیس و شغل پلیسی با کودک خود صحبت کنید، درباره‌ی زحماتی که پلیس برای مردم متحمل می‌شود و ارزش و احترام آن‌ها با کودک خود گفت‌وگو کنید. در قالب سؤالی به نوع‌دوستی و کمک به دیگران اشاره کنید و دراین‌باره با کودک خود صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه