• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

ماشین‌های خوب: پرش بزرگ از پرتگاه

ماشین‌های خوب: پرش بزرگ از پرتگاه

بررسی تخصصی انیمیشن Auto B Good

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

شخصیت‌های اصلی در این انیمیشنِ سریالی ماشین‌ها هستند. در هر قسمت، به مسائل اخلاقی و تربیتی پرداخته می‌شود. این انیمیشن فاقد ناهنجاری و صحنه‌های خشن و ترسناک است و می‌تواند برای کودکان بالای پنج سال مناسب باشد.

سال 2006 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

هر قسمت از سریال ماشین‌های خوب به یک موضوع اخلاقی و تربیتی می‌پردازد، موضوعاتی همچون شرافت، صداقت و راستی، رفاقت در عینِ رقابت، کمک و خیرخواهی برای دیگران. در انتهای هر قسمت نیز متناسب با موضوع داستان برای مخاطب نتیجه‌گیری انجام می‌گیرد.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های کارتونی این سریال در کنار یکدیگر اتفاقات و ماجراهای مختلفی را رقم می‌زنند. هرکدام ویژگی‌های و خصوصیات خاص خود را دارند و رده‌های سنی متفاوتی را در سریال مشاهده می‌کنیم. هرکدام ماجرای خاصی دارند که در هر قسمت به آن‌ها پرداخته می‌شود. هرکدام از آن‌ها اشتباهاتی نیز مرتکب می‌شوند، اما به‌مرور و با کمک دیگران به آن اشتباهات پی می‌برند. همه با یکدیگر رابطه‌ی دوستانه دارند. کوچک‌ترها به بزرگ‌ترها احترام می‌گذارند و بزرگ‌ترها درمقابل کوچک‌ترها بی‌تفاوت نیستند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان این انیمیشن درباره‌ی شهر ماشین‌هاست و ماشین‌هایی که هرکدام ویژگی خاصی دارند. در هر قسمت، به یک ماجرا پرداخته می‌شود که در انتها به یک نتیجه‌گیری اخلاقی و تربیتی منتهی می‌شود.

صحنه‌های خشن و ترسناکی در این انیمیشن دیده نمی‌شود و ازاین‌جهت اثر خوبی برای کودکان پنج سال به بالاست.

موضوع هر قسمت بهانه‌ی خوبی برای گفت‌وگو با کودک خواهد بود. همچنین می‌توانید از روی هر قسمت از این انیمیشن، نمایشی عروسکی را با اسباب‌بازی‌های کودک خود اجرا کنید و پیام مثبت آن را دوباره با هم مرور کنید.

خلاصه: داستان درباره‌ی شهر ماشین‌ها و ماجراهای آن است. این انیمیشن عاری از صحنه‌های خشن و ترسناک است و هر قسمت حاوی پیامی اخلاقی و تربیتی است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با کودک خود یک شهر ماشینی بسازید و داستان‌های انیمیشن ماشین‌های خوب را بازسازی کنید.

از کودک خود بپرسید چرا بعضی فیلم‌ها محدودیت سنی دارند و با این سوال آن‌ها را با فیلم‌های مناسب سنشان آشنا کنید.

از کودک خود بپرسید چرا پرفسور باوجود ناتوانی در ساخت وسیله‌ی موردنظر، از طرف استادش تشویق شد؟ با این سوال از اهمیت صداقت و راستی در کارها با او گفت‌وگو کنید.

به‌طورکلی موضوع هر قسمت بهانه‌ی خوبی برای گفت‌وگو با کودک است.

خلاصه: داستان هر قسمت را در قالب بازی با ماشین‌های فرزندتان بازسازی کنید. درباره‌ی فیلم‌های مناسب سن کودکان گفت‌وگو کنید. درباره‌ی صداقت و راستی در کارها صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«ماشین‌های خوب» یک مجموعه انیمیشن آمریکایی محصول سال 2006 است که شامل داستان‌های کوتاهی از شهر خیالی ماشین‌هاست. در این شهر همه‌ی شهروندان اتومبیل هستند. این برنامه صریحاً برای آموزش درس‌هایی درخصوص شخصیت و ارزش‌های اخلاقی به کودکان طراحی شده است. در هر قسمت به یک موضوع اخلاقی مانند صداقت، شرافت، کمک به دیگران، الگوی مناسب و غیره می‌پردازد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Charles Meyer, Gary Meyer, Joth Loder/ چارلز مایر، گری میر، جوت لودر

نویسنده: John Ingelin, Kevin Nelson/ جان اینگلین، کوین نلسون

نام بازیگران: Teri Parker-Brown, Sabrina Crews, Jim Cunningham, John Farrell, Heidi Fellner/تری پارکر-براون، سابرینا کروز، جیم کانینگام، جان فارل، هایدی فلنر

شخصیت‌ها:

جانی: ماشینی جسور و پرانرژی که عاشق مسابقه است.

ای‌جی: اتومبیلی کوچک که دوست دارد مانند بزرگ‌ترها باشد.

ایزادورا: خودروی کوچک دختر، دوست ای‌جی و بسیار باهوش،

پروفسور: ماشینی قدیمی که با اختراعاتش شناخته می‌شود.

فرانکلین: ماشینی قدیمی و باتجربه که همراه با پرفسور به‌عنوان مربی بچه‌ها نقش ایفا می‌کند.

کمپانی سازنده: Wet Cement Productions, GoldKing Media/ ویت سمنت پروداکشن، گلدکینگ مدیا

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه