• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

ماجراجویی در نیویورک (دختر کفشدوزکی)

ماجراجویی در نیویورک (دختر کفشدوزکی)

بررسی تخصصی انیمیشن (miraculous world: new york (lady bug

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  این قسمت از مجموعه‌ انیمیشن‌های دختر کفشدوزکی، در ادامه‌ی سریال انیمیشن «ماجراجویی در پاریس» اتفاق می‌افتد. در این انیمیشن دختر کفشدوزکی به همراه پسر گربه‌ای به نیویورک سفر می‌کنند و در آنجا با نیروی اهریمنی مبارزه می‌کنند. تمام قهرمانان در این انیمیشن نوجوان هستند، «ماجراجویی در نیویورک» احتمالا بیشتر کودکان کم‌سن را به خود جذب می‌کند و الگویی که از نوجوانان در این انیمیشن نمایش داده می‌شود برای کودکان مناسب نیست.  

سال 2020 ۵۲ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

پدر آدرین از نیروهای اهریمنی است و با این حال که پدرش است قصد دارد به پسر خود آسیب برساند. او تمام شهر را به هم می‌ریزد. ابر قهرمان‌های مختلف با یکدیگر درگیر می‌شوند و اشیا مختلف را به هم پرت می‌کنند. به نسبت یک انیمیشن کودکانه درگیری‌های فیزیکی زیادی نمایش داده می‌شود. یکی از ابر قهرمان‌ها که ربات انسان نما است آسیب می‌بیند و دیگران گمان می‌کنند که در درگیری مرده است.

جزئیات
ترس

صحنه‌های ترسناک به درگیری‌های فیزیکی و فرار کردن از دست اهریمن محدود می‌شود. البته این صحنه‌های تنش‌زا فانتزی و کوتاه است، با این حال ممکن است خردسالان از این درگیری‌ها و تعقیب و گریز‌ها بترسند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش دوستی و ارتباط عاشقانه بین بچه‌های کم‌سن و سال مدرسه و نمایش صحنه‌ها و مکالمات عاشقانه بین آن‌ها، نمایش لباس‌های بدن‌نما، دروغگویی، آسیب زدن به شهر و اموال عمومی و صحبت کردن از دزدی از جمله موارد ناهنجاری اجتماعی در این اثر است.

جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی، مبارزه با نیروی اهریمنی و اهمیت دادن به روابط دوستی از پیام‌های مثبت اثر است.

جزئیات
الگوی مثبت

مارینت و ادرین دانش‌آموزان مهربانی هستند که به دوستان خود اهمیت می‌دهند و وقتی به لیدی باگ و گربه سیاه تبدیل می‌شوند هم برای رسیدن به اهدافشان با یکدیگر به خوبی همکاری می‌کنند.

جزئیات
ارزش آموزشی

بچه‌های مدرسه به موزه‌ای در نیویورک می‌روند و تعدادی آثار باستانی می‌بینند که البته داده‌های آن چندان قابل توجه به نظر نمی‌رسد.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این داستان ابرقهرمانی از این جهت غیرعادی است که در مکانی واقعی قرار دارد. برای همین میتواند مخاطبان کم‌سن را دچار ابهام کند.

ابر قهرمان‌های نوجوان این انیمیشن برای کودکان شخصیت‌های بسیار جذابی دارند، از لحاظ ظاهری آن‌ها بسیار متناسب و خوش اندام هستند و می‌تواند باعث شود که در ذهن کودک شما (به ویژه در آستانه‌ی نوجوانی)‌ مقایسه‌های زیادی بین بدن خودش و بدن این قهرمان‌ها صورت بگیرد. جذابیت این شخصیت‌ها در کنار ناهنجاری‌هایی که در نوع روابطشان با جنس مخالف وجود دارد، می‌تواند تاثیرات مخربی بر فرزند شما بگذارد و الگو‌های نامناسبی برایشان ایجاد کند. این انیمیشن قهرمان نوجوان دارد، اما به دلیل سادگی سیر داستان احتمالا برای کودکان و خردسالان جذابتر است، برای همین اثرات مخرب ناهنجاری‌ها می‌تواند برای مخاطب کودک شدید‌تر باشد. هم‌چنین نبرد بین خیر و شر و اتفاقاتی که برای شهر پاریس و نیویورک می‌افتد ممکن است برای مخاطب حساس ترسناک باشد. توصیه می‌شود با توجه به روحیه‌ی فرزند خود و میزان تاثیر‌پذیری‌ای که از  قهرمان انیمیشن‌ها دارد، این محصول  را برای تماشا انتخاب کنید.

خلاصه: می‌شود با توجه به روحیه‌ی فرزند خود و میزان تاثیر‌پذیری‌ای که از  قهرمان انیمیشن‌ها دارد، این محصول را برای تماشا انتخاب کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظرت این انیمیشن چقدر از زندگی واقعی ما دور است؟

چرا این ابرقهرمان برای تو جذاب است؟

از کدام ویژگی‌های او خوشت می‌آید؟

رابطه لیدی باگ و گربه نوآر وقتی لباس مخصوص می‌پوشند و هنگامی که به حالت عادی بر‌می‌گردند چه تفاوتی دارد؟

شخصیت‌های لیدی باگ و گربه نوآر چگونه شجاعت و کارتیمی را نشان می‌دهند؟ چرا این نقاط قوت در شخصیت‌ها مهم است؟

چرا مرینت وقتی به حالت عادی در می‌آید نسبت به زمانی که لیدی باگ است احساس اعتماد به نفس کمتری می‌کند؟

خلاصه: به نظرت این انیمیشن چقدر از زندگی واقعی ما دور است؟

داستان انیمیشن

داستانی ابرقهرمانی درباره‌ی دو ابر قهرمان نوجوان به نام‌های مرینت دوپن چنگ و ادرین اگرست است. این دو نوجوان در مواقع حساس با استفاده از معجزه‌گری که همراه خود دارند به ترتیب به دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای تبدیل می‌شوند و با یکدیگر برای نجات شهر پاریس تلاش می‌کنند.یکی از قوانین ابر قهرمانی مخفی ماندن هویت قهرمان‌هاست. مرینت و ادرین هیچ یک از هویت واقعی دیگری خبر ندارند. مرینت در مدرسه عاشق ادرین است، بدون آن که بداند او همان پسر گربه‌ای است، و پسر گربه‌ای عاشق دختر کفشدوزکی است، بدون آن که بداند او همان دخترهم‌کلاسی‌اش، مرینت دوپن است! آن‌ها بناست به همراه مدرسه و سایر شاگردان به نیویورک بروند، اما از آن‌جا که اهریمن (پدر ادرین!) برای نابودی پاریس و ربودن معجزه‌گرهای ابرقهرمان‌ها در کمین است، دختر کفشدوزکی از پسر گربه‌ای می‌خواهد در غیاب او مراقب پاریس باشد، غافل از آن که او همان ادرین است که قرار است همسفر مرینت در سفر به نیویورک باشد! دوستان مرینت و ادرین می‌خواهند آن‌ها به یکدیگر ابراز علاقه کنند و تلاش می‌کنند برای آن‌ها موقعیت‌های عاشقانه ایجاد کنند، اما هر‌دوی آن‌ها معذبند و از هم خجالت می‌کشند. در همین حین خبر می‌رسد که پاریس مورد حمله نیروی اهریمنی قرار گرفته است و نیویورک هم در معرض خطر قرار دارد. دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای با همکاری سایر دوستان ابرقهرمانشان که اهل نیویورک هستند این نیروی اهریمنی را در نیویورک شکست داده و به پاریس برمی‌گردند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: Thomas Astruc

نویسنده/ مترجم: Thomas Astruc

نام شخصیت ها:

دختر کفشدوزکی (مرینت دوپن): دختر نوجوانی که به وسیله یک معجزه‌گر به ابرقهرمان تبدیل می‌شود و شهر پاریس و نیویورک را با همکاری پسر گربه‌ای از نیروهای اهریمنی حفظ می‌کند. مرینت به آدرین علاقه دارد.

پسر گربه‌ای‌(آدرین اگرست): آدرین اگرست به ابر‌قرمانی به شکل گربه تبدیل می‌شود. پسر گربه‌ای به دختر کفشدوزکی علاقه دارد و تلاش می‌کند تا توجه او را جلب کند.

 

کشور سازنده: آمریکا/ انگلستان/ فرانسه

کمپانی سازنده: zagtoon

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد