• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

لباس ماجراجویی

بررسی تخصصی انیمیشن Costume Quest

لباس ماجراجویی

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال کارتونی «لباس ماجراجویی» یک انیمیشن سریالی و خانوادگی محصول کشور آمریکاست که براساس سری بازی‌های استودیو «Double Fine» ساخته شده است و «تاشا سونارت» به‌عنوان بنیان‌گذار آن شناخته می‌شود. این انیمیشن با ارائه‌ی یک فضای خنده‌دار و رازآلود، کودکان بالای سیزده‌سال را هدف گرفته است. ماجرای رویارویی چهاربچه با هیولاهایی است که در سطح شهر تردد می‌کنند و ظاهر انسانی دارند. همکاری بچه‌ها باهم برای نجات شهر و غلبه بر ترس‌های خود با گفتن جملات امیدبخش، ازجمله پیام‌های مثبت این انیمیشن محسوب می‌شود.

سال 2019 یک فصلِ سیزده‌قسمتی، هرقمست 23 دقیقه. جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بچه‌ها در پی پیداکردن لباس شب هالووین، با هیولاهایی روبه‌رو شدند که به‌ظاهر انسان بودند؛ ولی در باطن هیولاهایی بودند که عاشق شکلات هستند. آن‌ها با این هیولاها بسیار می‌جنگند و در مواردی هم موفق می‌شوند. برخی از این صحنه‌ها همراه با فانتزی و کمدی است.

جزئیات
ترس

بچه‌ها به‌دنبال پیداکردن لباس برای هالووین با هیولاهایی روبه‌رو شدند که ظاهر انسانی دارند؛ ولی در باطن هیولا هستند. آن‌ها با دیدن این صحنه‌ها بسیار می‌ترسند؛ ولی سعی می‌کنند با بیان حرف‌های امیدبخش روحیه خود را حفظ کنند و به مقابله با آن‌ها بپردازند. برخی از این صحنه‌ها فانتزی است و برخی حس ترس واقعی را به مخاطب القا می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری بچه‌ها باهم برای ازبین‌بردن هیولا، ستودنی است. آن‌ها سعی کردند با کمک و همکاری یکدیگر مردم شهر را نجات دهند و از جان خود برای رسیدن به این هدف گذشتند تا آرامش دوباره در بین مردم برقرار شود. آن‌ها فهمیدند برای ازبین‌بردن هیولاها نیازی به لباس ابرقهرمانی ندارند، بلکه با اتحاد و همبستگی و با کمک قوه‌ی تفکر می‌توانند بر هیولاها مسلط شوند و آن‌ها را از بین ببرند. بیان حرف‌های انگیزشی در مواقع سخت توسط بچه‌ها باعث شد آن‌ها بر مشکلات فائق آیند و پیروز شوند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هرچهاربچه می‌توانند الگوی خوبی برای مخاطب باشند. آن‌ها برای نجات مردم شهر از دست هیولاها تمام تلاش خود را کردند تا آرامش دوباره در بین مردم برقرار شود. «رینولد» و «رن» هم که به خود مغرور شده بودند، بعد از مواجهه با هیولاها فهمیدند همه‌باهم برابر هستند و هرکسی استعداد و توانایی خاص خودش را دارد که می‌تواند در مواقع حساس از آن‌ها استفاده کند. اگر با نیروی جمعی با مشکلات روبه‌رو شویم، می‌توانیم راحت‌تر بر آن‌ها فائق آییم. همچنین آن‌ها با بیان حرف‌های انگیزشی می‌توانند الگوی خوبی برای کسانی باشند که در مواقع سخت دچار ترس و اضطراب می‌شوند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن درباره‌ی ابرقهرمان‌شدن بچه‌ها در مقابل هیولاهاست. حتماً با فرزندتان درباره‌ی واقعی‌نبودن این انیمیشن و هیولاها صحبت کنید. می‌توانید برای او لباس‌های بتمن و اسپایدرمن بخرید و به او نشان دهید که صرفاً لباس مهم نیست، بلکه قدرت بدنی و فکری نسبت به آن ارجحیت دارد. تبدیل‌شدن انسان‌ها به هیولا به‌خصوص در بین نزدیکان و اطرافیان مورد اعتماد، ممکن است ذهن فرزندتان را مخدوش کند؛ زیرا با تماشای این صحنه‌ها ممکن است اعتماد خود را به اطرافیانش از دست بدهد و دچار تضاد و دوگانگی ذهنی شود. حتماً در این زمینه با او گفت‌وگو کنید و سعی کنید حس اعتماد را در او دوباره احیا کنید.

در صحنه‌هایی که ترس و دلهره را نشان می‌دهد و همراه با خشونت است، سعی کنید با فرزندتان همدلی کنید و او را در آغوش بگیرید. اگر فرزندتان در مواقع سخت دچار ترس و اضطراب می‌شود و نمی‌تواند مشکلاتش را به‌تنهایی حل کند، حتماً این انیمیشن را ببیند؛ زیرا هرچهاربچه در این انیمیشن در مواقع ضروری حرف‌های انگیزشی و امیدبخش می‌زنند و با تکرار آن‌ها بر مشکلات فائق می‌آیند. به او یاد بدهید در موارد مشابه حرف‌های امیدبخش بزند و تکرار کند. حتماً اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید و با او گفت‌وگو کنید. دیدن صحنه‌های همکاری و کمک به دوستان برای نجات مردم شهر، می‌تواند تأثیر خوبی در فرزندتان بگذارد. در این زمینه با او گفت‌وگو کنید و از قهرمانان و کسانی که برای نجات مردم تلاش کرده‌اند، مثال بزنید. با فرزندتان درباره‌ی استعدادها و توانایی‌هایش گفت‌وگو کنید. به او بگویید هرکس استعداد مخصوص به خود را دارد و نباید به توانایی‌هایش مغرور شود، بلکه باید از کمک‌ها و توانایی‌های اطرافیان برای رسیدن به هدفش استفاده کند.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی غیرواقعی‌بودن هیولاها و تبدیل‌شدن انسان به هیولا، به‌خصوص در میان اطرافیان، صحبت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

1) خلاصه و سیر داستان را از فرزندتان بپرسید.

2) از او بخواهید پیامی را که از تماشای این انیمیشن دریافت کرده است، بیان کند. با این کار متوجه می‌شوید فرزندتان به چه نکاتی در فیلم توجه بیش‌تری دارد و از این طریق بیش‌تر با افکار او آشنا می‌شوید.

3) نظر او را درباره‌ی همکاری و کمک به یکدیگر بیان کنید. از او بخواهید کمک‌هایی را که تاکنون در این زمینه به دیگران کرده است، بیان کند.

4) از فرزندتان بخواهید چندمورد از حرف‌های انگیزشی را در مواقع ضروری بیان کند.

5) از او بخواهید استعدادها و توانایی‌هایش را بیان کند. می‌توانید به او کمک کنید تا بهتر به یاد بیاورد.

خلاصه: از فرزندتان بخواهید نظرش را درباره‌ی حرف‌های انگیزشی بگوید. از او بخواهید چند مثال در این زمینه بزند.

داستان انیمیشن

چهاربچه به‌دنبال لباس‌های مخصوص «هالووین» بودند. آن‌ها با مغازه‌ای روبه‌رو شدند که لباس‌های مخصوص آن شب را دارد. فروشنده به آن‌ها گفت درباره‌ی این لباس با کسی صحبت نکنند؛ اما پسری آن‌ها را تعقیب کرد و از آن‌ها درباره‌ی لباسشان پرس‌وجو کرد. او ناگهان شکلات یکی از بچه‌ها را دید و مایع بنفشی از دهانش خارج شد و به هیولا تبدیل شد. خوشبختانه بچه‌ها توانستند فرار کنند؛ ولی متوجه شدند در سطح شهر هیولاهایی تردد می‌کنند که ظاهر انسانی دارند؛ اما در باطن هیولاهایی هستند که عاشق شکلات‌ هستند. آن‌ها با کمک مرد فروشنده سعی کردند هیولاها را شکست دهند؛ اما به‌طور کامل موفق نشدند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Nick Bachman/ نیک بچمن

نویسنده: Levi Abrino, Kara Lee Burk, Bryan Casell / لوی ابرین، کارا لی‌برک، برایان کاسلی

نام تهیه‌کننده: Nick Bachman, Bryan Caselli, Eric Homan / نیک بچمن، برایان کاسلی، اریک هومن

نام بازیگران:Gabriella Graves, Sloane Letourneau, Issac Ryan Brown, Allie Urrutia, Fred Tatasciore, Max Mittelman / گابریلا گراوز، اسلوان لتورنیو، ایساک ریان براون، الی یوروتا، فرد تاتاسیور، ماکس میتلمن

نام شخصیت‌ها:

رن: دختر مغروری که رفتارهای دخترانه ندارد و به‌دنبال ماجراجویی است؛ اما بعداً متوجه می‌شود نباید به استعدادها و توانایی‌هایش مغرور شود،

رینولد: او برادر رن و دنباله‌رو خواهرش است. آن‌ها به استعداد و توانایی‌های خود مغرور شده بودند؛ ولی بعداً متوجه اشتباه خود شدند و از دوستانشان عذرخواهی کردند،

اورت: از دوستان رن و رینولد است که با پوشیدن لباس ربات توانست هیولا را شکست دهد،

لوسی: دختر لوس و آرامی است که اورت تمایل داشت با او دوست شود،

نورم: فروشنده‌ی مغازه‌ی لباس‌های هالووین است و به بچه‌ها کمک می‌کند تا هیولاها را نابود کنند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Amazon Studios, Double Fine Productions Inc, Frederator Studios / آمازون استودیو، دابل فاین پروداکشن، فریدراتور

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه