• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

قطارهای تندرو

قطارهای تندرو

بررسی تخصصی انیمیشن Mighty Express

author-img

توسط : ثمین نکوفر ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشن قطارهای تندرو، یک مجموعه‌ی‌کودکانه، ماجراجویانه ‌و موزیکال درمورد گروهی از قطارها و بچه‌ها، با ماجراهای شگفت‌انگیز است. هرقسمت از مجموعه، نکات مثبت آموزشی، پیام‌ها‌ و الگوهای مثبت نظیر کار گروهی، لزوم همراهی‌ و همکاری، لزوم شناخت توانایی‌ها و استفاده‌ی درست ‌و به‌موقع از آن‌ها، در بستری از داستان‌های کوتاه‌ و جذاب به نمایش در می‌آید.

سال 2020-2021 دو فصل، 10 قسمت، 14 دقیقه. جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این مجموعه‌ی کارتونی، با توجه‌ به فضای‌کلی که مخاطب آن خردسالان‌ وکودکان هستند، هیچ حرکت ‌و یا رفتاری که بتوان در گروه خشونت گنجاند، دیده نشد.

جزئیات
ترس

در این قسمت هم رفتار‌‌ و یا حرکتی که منجر به ترسیدن‌ یاحتی احساس ترس شود، دیده نشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فضای کلی این انیمیشن، نه تنها ناهنجاری‌های اجتماعی نداشت، بلکه حاوی پیام‌ها و الگوهای مثبت نیز بود.

جزئیات
پیام مثبت

شناخت توانمندی‌هایمان، اعتماد به توانمندی‌ها ‌و استفاده‌ی درست از آن‌ها در شرایط مختلف،کمک‌و‌همراهی به یکدیگر از مهمترین پیام‌هایی بود که در این مجموعه به‌چشم می‌خورد.برای مثال، در قسمت اول، شناخت توانمندی‌های نیت برای اینکه بتواند به‌فی کمک کند، همراهی دو تا از قطارهای دیگر با پنی‌که از تونل خفاش‌ها می‌ترسید و‌با همراهی‌آن‌ها توانست بر این ترس غلبه کرده‌ و زودتر به مقصد برسد، از جمله پیام‌های مثبت این مجموعه بود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

در این انیمیشن، لزوم کارگروهی ‌وکمک به یک‌دیگر از موضوعاتی است که در همه قسمت‌ها دیده می‌شود. می‌توان گفت در همه شخصیت‌های این مجموعه این ویژگی‌ها به‌چشم می‌خورد.کمک و همراهی میلو با لیزا برای‌اینکه بتواند وسایلش را زودتر پیدا کند ‌و به صحنه برساند، یکی از این نمونه‌هاست..

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن، نکات مثبت آموزشی به‌طور قابل‌قبولی دیده می‌شود؛ ولی این نکته باید مدنظر قرار بگیرد که با توجه به‌اینکه مخاطب این اثر خردسالان‌و کودکان هستند ‌و به طور حتم فضای انیمیشن بیش از نکات آموزشی دیده می‌شود، صحبت در مورد پیام‌ها و الگوهای مثبت داستان در حین‌و بعد از انیمیشن کمک شایان توجهی در دریافت پیام‌های مثبت خواهدداشت.

خلاصه: صحبت درباره پیام های مثبت موجود در این مجموعه می‌تواند در شناخت و انجام رفتارهای درست کودکانمان موثر باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با کودکانمان این موضوع را در میان بگذاریم که باید برای انجام درست کارهایمان از بزرگترهاو دوستانمان کمک بخواهیم‌و توانمندی‌های آنها را به‌درستی شناسایی کرده‌و در انجام کارهای روزانه این توانمندی‌ها را بیان کنیم تا در آنها نهادینه شده‌و از اعتماد به نفس قابل قبولی برخوردار گردنند.

خلاصه: لزوم شناخت توانمدی‌های فرزندانمان ‌و آموزش کارگروهی

داستان انیمیشن

انیمیشن قطارهای تندرو، یک مجموعه‌ی کودکانه، ماجراجویانه ‌و موزیکال، درمورد گروهی از قطارها‌ و بچه ها در بستری از داستان‌های کوتاه ‌و جذاب است. در هر قسمت، یک داستان ماجراجویانه با حضور تعدادی واگن قطار وکودک رقم می‌خورد؛ برای مثال، در قسمت اول برای اجرای موسیقی در شهربازی از گروه خوک‌ها به‌نام پیگی دعوت شده که قطار کشاورزی(فی) مسئول رساندن آن‌ها به نمایشگاه است، ترمزهای قطار خراب شده‌ و قبل از رسیدن به نمایشگاه، نیت(یکی دیگر از قطارها) باید به او کمک کند.در حین مسیر و زمانی‌که نیت در حال یافتن راه حل برای کمک به ‌فی است، نکات مهمی مطرح می‌شود. این‌که نیت باید توانایی‌های خود را بشناسد و بداند که برای کمک به فی و در این لحظه از کدام‌یک از این توانمندی‌ها استفاده‌کرده و به آن اعتماد کند تا موفق شود، نکته‌ی مثبت آموزشی است که به خوبی در بستر داستان به کودکان آموزش داده می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: سوزن بولچ، جان می و‌کیت چپمنSuzanne Bolch, John May, Keith Chapman

نویسنده :سوزن بولچ، جان می‌و کیت چپمن  Suzanne Bolch, John May, Keith Chapman.

نام تهیه کننده: Spin Master Entertainment

نام بازیگران: لئو اورگیل، میشلا لوسی، ایان هو، ایوان لفیور، آنیک اوبانساوین، جی هتن، زویی هاتزومیشا کانترراز Jay Hatton/Zoe Hatz/Meesha Contreras/Dylan Schombing/Tyler Nathan/Leo Orgil/Michela Luci/Ian Ho/Evan LeFeuvre/Annick Obonsawin/Gracen Daly

نام شخصیت ها:

قطارها: فرایت‌نیت، قطاری قدرت‌مند وسریع است.شغل او حمل‌ونقل کالاهای سنگین است.ماشین میلو، یکی‌دیگر از قطارهاست که مسئول رساندن وسایل موسیقی است.بروک، آنچه را كه شهر به آن احتیاج دارد، می‌سازد.فی، وظیفه‌ی او انتقال محصولات کشاورزی‌، حیوانات‌ وهمچنین کمک به غذا وکوددهی در مزرعه‌است.ماشین نجات قرمز، از ایمنی همه‌ی افراد در شهر مراقبت می‌كند.پنی، وظیفه‌ی او انتقال بچه‌ها از ایستگاه به ایستگاه دیگر است. فلیکر، مسئول نجات‌های کوچک است.مندی‌میل، وظیفه‌ی او حمل نامه از بچه‌ها و بردن آن‌ها به قطب شمال برای دریافت بابانوئل یا مقصد در سراسر جهان است.بچه‌ها: مکس، رهبر تیم ‌و بچه‌ی اصلی‌ و مسئول است.لیزا تعمیرکارقطارهاست.نیکو، مدیرآهنگ ‌و نقشه‌برداراست.

کشور سازنده: امریکا وکانادا.

کمپانی سازنده: Atomic Cartoons با همکاری Netflix.

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد