شاهزاده فیل

بررسی تخصصی انیمیشن Elephant Kingdom

شاهزاده فیل

author-img

توسط : کارشناس ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این اثر در بیان اهمیت تأثیر خانواده در ایجاد انگیزه و موفقیت است. پادشاه فکر می‌کند با ازبین‌بردن نظام خانواده، افراد مطیع‌تر و سربازانی جنگجوتر خواهد داشت؛ درحالی‌که مبارزه و سرسختی راک که فیلی خانواده‌دوست است، مخاطب را به این نکته متوجه می‌سازد که خانواده و اعضای آن می‌تواند مهم‌ترین انگیزه برای مبارزه و تلاش برای رسیدن به هدف باشد.

سال 2016 91 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این فیلم بسیار کم است و صحنه‌های درگیری و زدوخورد به‌صورت فانتزی به نمایش درمی‌آید. صحنه‌های جنگ و درگیری با فیل‌ها نیز دارای خونریزی یا جراحت نیست. تمام این صحنه‌ها با طنز همراه است و وحشت را در مخاطب ایجاد نمی‌کند.

جزئیات
ترس

در بعضی صحنه‌های این فیلم ترس به میزان کمی به نمایش درمی‌آید. ازجمله نمایش موجودی عجیب در شب، نمایش صحنه جادوگری زشت، نمایش ارتشی از زامبی‌ها و ارواح. البته این صحنه‌ها کوتاه و گذراست و شدت ترس کمی را به مخاطب القا می‌کند. طنز موجود در برخی صحنه‌ها از شدت این ترس کاسته است.

جزئیات
پیام مثبت

این فیلم به بیان اهمیت نظام خانواده می‌پردازد. داستان کلی و پیام کلی اثر به این نکته توجه می‌دهد که وجود خانواده منشأ ایجاد قدرت و انگیزه در افراد است. در این فیلم راک که برای خانواده‌اش می‌جنگد، از بقیه فیل‌ها قدرتمندتر است و سه برادری که برای شکست پادشاه شورش کرده‌اند، با کمک همدیگر می‌توانند به نتیجه مطلوب برسند. بچه‌فیل‌ها با کمک هم و درکنار هم توان انجام کارها و برطرف‌کردن مشکلات را می‌یابند. این موارد، نمایش‌های اصلی این فیلم در پرداختن به مفهوم مهم خانواده است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی داستان فیلی قدرتمند، خوش‌قلب، خانواده‌دوست و مهربان است. او سعی می‌کند از خانواده‌ی خود مراقبت کند و برای این کار لحظه‌ای درنگ نمی‌کند. از زمانی‌که متوجه می‌شود برای خانواده‌اش مشکلی به‌وجود آمده است، به کمک آن‌ها می‌رود. او علاوه بر فیل‌های دیگر به انسان‌هایی که برای شکست پادشاه آمده‌اند نیز کمک می‌کند. او همچنین به ژنرال نیز در شکست جادوگر کمک می‌کند تاجایی‌که دیگر توانی در بدنش باقی نمی‌ماند. او علاوه بر این هیچ‌گاه ناامید نمی‌شود و سعی می‌کند به بقیه بچه‌فیل‌ها امید بدهد.

ادامه متن

درباره‌ی مفهوم کلی فیلم و پیام آن صحبت کنید. از او بپرسید چرا راک به خانواده‌اش اهمیت می‌داد؟ با این سؤال درباره‌ی اهمیت داشتنِ خانواده با کودک صحبت کنید.

از کودک خود بپرسید دلیل قدرت و موفقیت راک در مبارزه با دیگرفیل‌ها چه بود؟ با این سؤال انگیزه و هدفی را که راک برای نجات خانواده داشت، برای کودک بیان کنید.

بچه‌فیل‌ها چگونه می‌توانستند به همدیگر کمک کنند و در کارها موفق شوند؟ با این سؤال اهمیت کار گروهی و همفکری را برای فرزندتان توضیح دهید.

خلاصه: داستان کلی و پیام فیلم را با کودک به گفت‌وگو بنشینید. درباره‌ی اهمیت وجود خانواده با کودک خود صحبت کنید، دلیل موفقیت راک را که اهمیت به خانواده بود، برای فرزندتان توضیح دهید. کار گروهی بچه‌فیل‌ها را بهانه توضیح اهمیت کار گروهی و همفکری قرار دهید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه