• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سه خرس کله‌پوک (سه خرس سوار هم)

سه خرس کله‌پوک (سه خرس سوار هم)

بررسی تخصصی انیمیشن We Bare Bears: The Movie

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشن «سه خرس کله‌پوک» داستان سه خرس مهربان و بامزه است که به‌صورت اتفاقی با یکدیگر آشنا می‌شوند و تصمیم می‌گیرند برای همیشه باهم مثل یک خانواده زندگی کنند. آن‌ها نا‌خواسته دردسر‌هایی برای مردم شهر درست می‌کنند که موجب می‌شود تحت تعقیب پلیس قرار بگیرند. این انیمیشن می‌تواند در زمینه‌ی خوش‌رفتاری با حیوانات آموزنده باشد.

سال 2020 ۶۷ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

تروت تلاش مي‌کند به هرطریقی سه خرس را دستگیر کند و آن‌ها را از هم جدا کند، بدون اینکه بگذارد از خودشان دفاع کنند. او در جریان تعقیب‌وگریزی خطرناک، سعی می‌کند آن‌ها را گیر بیاندازد و در پایان آن‌ها را به همراه دیگرخرس‌ها به زندانی می‌اندازد که شرایط خوبی ندارد. ماشین سه خرس، مجهز به دستگاهی است که ماده‌ی چسبناک صورتی‌رنگی شلیک می‌کند، آن‌ها با این وسیله تروت را هدف می‌گیرند. تروت سعی می‌کند مانع نجات‌دادن خرس‌ها از آتش شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

درحالی‌که سه خرس روی ریل قطار هستند، قطار با سرعت به آن‌ها نزدیک می‌شود. سه خرس دائماً درحال فرار از دست تروت و پلیس‌ها هستند. سقوط از چند بلندی، تعقیب‌وگریز خطرناک و گیرافتادن میان آتش در جنگل از دیگرصحنه‌های ترسناک انیمیشن است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

«نام‌نام» کوالای محبوب در شبکه اجتماعی، با ماشین لوکس خود به ماشین پلیس می‌زند و آن را له می‌کند و دیگران تشویقش می‌کنند. سه خرس برای دیگران مشکلات زیادی درست می‌کنند، دیگران را هل می‌دهند، در مسیرشان چیز‌هایی را خراب می‌کنند و... .

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت‌دادن به دوستان، کار گروهی، کمک به دیگران، معذرت‌خواهی بعد از ارتکاب یک اشتباه، حمایت از حیوانات. این انیمیشن با بیانی طنز درباره‌ی بی‌اهمیت‌بودن تعداد فالوئر‌های شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کند. در پایان انیمیشن اشاره‌های ظریفی به سیاست دولت‌ها نسبت به پذیرش مهاجرین در مرز‌ کشور‌ها می‌شود. (هنگامی‌که سه خرس به‌خاطر نداشتن پاسپورت نمی‌توانند از مرز عبور کنند و دستگیر می‌شوند)

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سه خرس داستان ما، با دوستی و حمایت از هم‌نوعانشان،‌ هم برای جامعه مفید بودند و هم به خودشان کمک کردند، این درحالی است که حیوانات دیگر مانند «نام‌نام» که فالوئر‌های زیادی داشتند، تنها بودند و با کار‌های نا‌مناسب جلب توجه می‌کردند. دوستی، وفاداری و همکاری از ویژگی‌های سه خرس است.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند سه خرس مهربان داستان، خودشان و دیگران را به دردسر‌های مختلفی می‌اندازند و موقعیت‌های طنزی به‌وجود می‌آورند. این انیمیشن کنایه‌ای به تأثیر فالوئر‌ها در شبکه‌های اجتماعی بر مقبولیت اجتماعی افراد می‌زند. سه خرس برای اینکه خودشان را در دل‌های مردم جا کنند، تصاویری از رقص، نمایش طنز و... از خودشان برای مردم مخابره می‌کنند.

در دوره‌ی سنی هشت تا نُه‌سال، دوستی و مقبولیت اجتماعی برای کودکان بسیار اهمیت پیدا می‌کند، بنابر‌این توصیه می‌شود درباره‌ی این موضوع با فرزندان خود گفت‌وگو کنید، از او بخواهید درباره‌ی ویژگی‌های یک رفاقت خوب فکر کند و این ویژگی‌ها را در روابط سه خرس پیدا کند. همچنین اگر فرزند شما درباره‌ی چگونگی کارکرد شبکه‌های اجتماعی آگاهی دارد، از اهمیت افراد، فارغ از تعداد فالوئر‌هایشان، با یکدیگر صحبت کنید. به فرزندان خود اجازه دهید که خودشان نکات را کشف کنند و به‌جای آن‌ها نتیجه‌گیری نکنید. اگر فرزند شما تجربه‌ی حضور در شبکه‌های اجتماعی را دارد، با فرزندان خود درباره‌ی آسیب‌های ثبت تمام لحظات زندگی و توجه بیش از حد به شبکه‌های اجتماعی گفت‌وگو کنید. همچنین توصیه می‌شود درباره‌ی چالش‌های زیست‌محیطی و شرایط سختی که انسان‌ها برای حیوانات به‌وجود آورده‌اند، با فرزند خود صحبت کنید و از او بخواهید اگر در مدرسه یا هنگام مطالعه، اطلاعاتی در این زمینه کسب کرده است، ‌برای شما بازگو کند. ممکن است فرزند شما از دیدن زندانی‌شدن خرس‌ها ناراحت شود، او را در این احساس همراهی کنید و به او اطمینان دهید که خرس‌ها به زودی نجات پیدا می‌کنند.

خلاصه: اگر فرزند شما درباره‌ی چگونگی کارکرد شبکه‌های اجتماعی آگاهی دارد، از اهمیت افراد، فارغ از تعداد فالوئر‌هایشان، با یکدیگر صحبت کنید.      

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی تغییراتی که انسان‌ها در محیط زیست حیوانات به‌وجود آورده‌اند، مطلبی شنیده‌ای؟ چه چیز‌هایی در این مورد می‌دانی؟

انسان‌ها چگونه در زندگی حیوانات دخالت کرده‌اند؟

نظرت درباره‌ی تلاش آدم‌ها برای جذب فالوئر در شبکه‌های مجازی چیست؟ چرا آن‌ها این‌گونه تلاش می‌کنند مشهور شوند؟

تلاش برای جلب توجه به هر وسیله‌ای، چه آثار منفی‌ای بر زندگی انسان‌ها می‌گذارد؟

خلاصه: انسان‌ها چگونه در زندگی حیوانات دخالت کرده‌اند؟

داستان انیمیشن

یک «خرس گریزلی» قهوه‌ای به‌تنهایی درحال سفر است و روی ریل قطار به یک «پاندا» بر‌می‌خورد. پای پاندا روی ریل گیر کرده و قطار درحال نزدیک‌شدن است. در این هنگام یک «خرس قطبی» به کمک آن‌ها می‌آید و دوتا خرس را روی خودش سوار می‌کند و با هم از قطار فرار می‌کنند. این سه خرس از آن به‌بعد با هم دوست و همراه می‌شوند. «سه خرس کله‌پوک» در شهرشان دردسر‌های زیادی درست می‌کنند و شهر را به‌هم می‌ریزند. افسر پلیس، «مورفی»، شکایت مردم از خرس‌ها را ثبت می‌کند. آن‌ها بعد از این ماجرا برای جلب محبوبیت و توجه مردم شهر، یک برنامه تلویزیونی زنده راه می‌اندازند و تصویر خودشان را روی تمام صفحه‌های الکتریکی شهر مخابره می‌کنند. این کار باعث می‌شود شبکه برق کل شهر دچار مشکل شود و وسایل الکتریکی بسوزد و برق شهر برود. مردم شهر آن‌ها را در دادگاه محاکمه می‌کنند. افسر مورفی سعی می‌کند آن‌ها را با تمیزکردن شهر مجازات کند؛ اما یک مأمور به نام «تروت» که خودش را از دپارتمان کنترل حیوانات وحشی معرفی می‌کند، جای مورفی را می‌گیرد و سعی می‌کند سه خرس را تعقیب و دستگیر و از جامعه‌ی انسان‌ها دور کند. او خشم مردم را علیه خرس‌ها تحریک می‌کند. در همین زمان «چارلی پا‌گنده»، دوست خرس‌ها، به همراه حیوانات دیگر می‌آید و ماشین پلیس را می‌دزدند و سه خرس را نجات می‌دهند. سه خرس روی ماشین پلیس را نقاشی می‌کنند و سعی می‌کنند خودشان را به کانادا برسانند؛ زیرا گمان می‌کنند مردم آنجا خرس‌ها را دوست دارند. آن‌ها به مرز کانادا می‌رسند؛ ولی پاسپورت ندارند! در همین زمان تروت دستگیرشان می‌کند و آن‌ها را به مرکز حفاظت‌شده‌ای می‌برد که خرس‌ها در آن زندانی شده‌اند و سه خرس را از هم جدا می‌کند. در پایان گریز (خرس قهوه‌ای)‌ خودش و دیگرخرس‌های مرکز را نجات می‌دهد؛ اما یک آتش‌سوزی در مرکز خرس‌ها اتفاق می‌افتد. مورفی با هلی‌کوپتر برای نجات آن‌ها می‌آید، تروت را که با حیوانات بد‌رفتاری می‌کند دستگیر می‌کند و تمام خرس‌ها را نجات می‌دهد. سه خرس به شهرشان بر‌می‌گردند و مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند. آن‌ها بقیه‌ی خرس‌ها را هم همراه خود به شهر می‌برند و با مردم شهر، کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Daniel chong / دنیل چانگ

نویسنده / مترجم: Daniel chong, Christina Chang / دنیل چانگ، کریستینا چانگ

نام شخصیت‌ها:

گریز: خرس گریزلی قهوه‌ای که به خرس‌های دیگر پیشنهاد می‌کند با هم گروه دوستی تشکیل دهند. بین سایر خرس‌ها، او از همه بیشتر میل به دیده‌شدن و مقبولیت اجتماعی دارد، او بزرگ‌ترین خرس گروه است،

پاندا: دومین عضو گروه است که مانند سایر اعضا شیطنت‌های خاص خودش را دارد و در ابتدا مخالف سفر به کاناداست،

یخی: عضو سوم گروه، خرس قطبی مؤدب و قوی که سرعت بالایی در دویدن دارد،

آقای تروت: شخصیت منفی داستان، مردی که می‌خواهد تمام خرس‌ها را زندانی کند،

افسر مورفی: مأمور پلیس منطقی و قانون‌مدار که درنهایت به سه خرس کمک می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Cartoon Network Studios

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه