• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

زندگی خصوصی ساکرز

زندگی خصوصی ساکرز

بررسی تخصصی انیمیشن The Secret Life of Suckers

author-img

توسط : صدیقه کاتب ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
زندگی خصوصی ساکرز

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و سریالی «ساکرز» در ژانر کمدی است و گروهی از عروسک‌های پشت ماشین را نشان می‌دهد که در روابط با یکدیگر اتفاقات و حوادث مختلفی برایشان می‌افتد. در برخی صحنه‌ها شاهد اذیت و آزار و ایجاد مزاحمت عروسک‌ها نسبت به هم هستیم.

سال 2010 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

عروسک آبی عموماً رفتاری حاوی خشونت و زدوخورد با عروسک‌های همسایه‌اش دارد.

جزئیات
ترس

علاقه‌مندی عروسک دختر به اسکلت و تابوت، خرسی که همواره پوزه‌بند زده است تا به دیگران آسیب نرساند، ورود حیوانات بزرگی مثل رتیل یا عنکبوت بزرگ، عدم پیش‌بینی اتفاقاتی که برای عروسک آبی رخ می‌دهد که عموماً همراه با ناکامی است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پوشش نه‌چندان مناسب عروسک دختر و استفاده از لباس مشکی و آرایش نامتعارف، آرایش‌کردن عروسک دختر و جلب توجه برای بقیه‌ی عروسک‌ها، رقص عروسک‌ها به‌صورت تنهایی و دسته‌جمعی، اشارات جنسی مختلف، پاسور بازی.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند با انیمیشنی کمدی با محتوای آموزشی و مثبت روبه‌رو نیستند. شخصیت اصلی که عروسکی آبی است در بیشتر موارد هرکاری که می‌کند به ضرر او تمام می‌شود و اتفاقات بدی برایش می‌افتد. بچه‌های زیر 6 سال که عموماً با شخصیت اصلی همذات‌پنداری می‌کنند ممکن است حس ناکامی بگیرند و از تلاش و اقدامات مؤثر هم دلسرد شوند.

همچنین این عروسک همواره از طرف عروسک‌های همسایه مورد اذیت و آزار است و دیگران می‌خواهند او را ناراحت کنند و نشانه‌هایی از همکاری و دوستی دیده نمی‌شود. در عموم صحنه‌ها، عروسک آبی صورت خندانی ندارد که اثرگذاری منفی دارد.

همچنین تلاش‌های او برای دیده‌شدن توسط عروسک دختر هم به نتیجه نمی‌رسد. این عروسک دختر گرایش‌هایی نامتعارفی به تابوت و اسکلت و آرایش سیاه دارد.

با این شرایط، بهتر است کودکان زیر 6 سال این انیمیشن را نبینند.

همچنین در نگاه کلّی، به نظر می‌رسد عروسک آبی و همسایگان عروسکی‌اش نماد ما آدم‌ها هستند که در موقعیتی که آزادی در انتخاب آن نداشته‌اند گیر افتاده‌اند و می‌بایست هرجا صاحب ماشین آن‌ها را می‌برد با او همراه شوند. در این موقعیت‌ها که شاید خوشایند عروسک هم نباشد باید دیگران را که باعث اذیت و آزار او هستند تحمل کند.

لذا حتما والدین با کودکان خود درمورد حق انتخاب و چگونگی اعمال آن در دنیای واقعی صحبت کنند. به کودکان یاد دهید که اگر به‌ناچار در موقعیتی که خواسته‌ی آن‌ها نیست قرار گرفتند چه کارهایی می‌توانند انجام دهند.

خلاصه: به‌دلیل همذات‌پنداری با شخصیت اصلی که مدام برایش ایجاد مزاحمت می‌شود و خشونت و ترسی که در داستان اثر وجود دارد، بهتر است کودکان زیر 6 سال این انیمیشن را نبینند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چرا عروسک آبی موفق نمی‌شد و دست به هرکاری که می‌زد، به مشکل برمی‌خورد؟

چرا هیچ‌وقت از ماشین پیاده نشد تا بیرون را تجربه کند؟

 ناتوانی عروسک در ارتباط‌گیری با دیگران برای چه بود؟

اگر در شرایطی قرار گرفتید که آن را دوست نداشتید یا به‌هردلیلی باعث ناراحتی‌تان می‌شد چه کارهایی می‌کنید؟

عروسک آبی برای دوست‌شدن با عروسک‌های دیگر چه کارهایی می‌توانست انجام دهد؟

داستان انیمیشن

روایتی کوتاه از اتفاقات روزمره‌ی چند عروسک که در شیشه‌ی عقب ماشین قرار دارند. عروسک‌ها هرکدام در یک ماشین هستند ولی می‌توانند پیش یکدیگر بروند. گاهی صاحب ماشین به موقعیت‌های مختلفی مانند مسابقه‌ی ماشین‌سواری یا شهربازی و... می‌رود یا در ترافیک ساعت‌ها می‌ماند.

در بقیه زمان‌ها، ماشین پارک شده و عروسک آبی تنها وقت خود را با تلویزیون، ورزش، بازی‌کردن و... می‌گذراند. گاهی با عروسک‌های ماشین‌های دیگر در تعاملی نه‌چندان موفق عمل می‌کند و عموماً با دلخوری و حادثه‌های بدی که برایش می‌افتد انیمیشن تمام می‌شود. در برخی قسمت‌ها هم می‌خواهد توجه عروسک دختری را به دست بیاورد که متوجه رقبا می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Juanma Sanchez Cervantes

شخصیت‌ها:

عروسک آبی: محور اصلی اثر است و اتفاقات مختلف بر سر او می‌آید.

عروسک دختر: عروسکی با آرایش و پوشش نامتعارف و علاقه‌مند به تابوت و اسکلت.

کشور سازنده: اسپانیا

کمپانی سازنده: BRB Internacional S.A., Genoma Animation, Screen 21

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد