رودولف گربۀ سیاه

بررسی تخصصی انیمیشن Rudolf Black Cat

رودولف گربۀ سیاه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

رودولف، گربۀ خانگی دختری به نام رای است که مشتاق دیدن جهانِ بیرون از خانه می‌باشد. وقتی او موفق می‌شود از خانه بیرون برود، با مشکلاتی که برایش پیش می‌آید، ناخودآگاه از شهر دیگری سر درمی‌آورد و ماجراجویی‌های او آغاز می‌شود. او با گربۀ دیگری به نام ببری آشنا شده و با او زندگی متفاوتی را تجربه می‌کند.

سال 2016 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این محصول خشونت به‌شکلِ نگران‌کننده‌ای وجود ندارد؛ اما صحنه‌هایی مانند درگیری ببری با سگ‌های ول‌گرد، یا درگیری ببری با پنجه‌‌آهنی دیده می‌شود، در ابتدای محصول نیز صحنۀ درگیری رودولف و ماهی‌فروش دیده می‌شود. البته در یک مورد دیگر نیز ببری گربه‌های ول‌گرد را تهدید می‌کند. درمجموع تماشای این صحنه‌ها نگران‌کننده نیست و میزان نمایش خشونت در آن‌ها بسیار پایین است.

جزئیات
ترس

به غیر از صحنه‌هایی که در آن میان گربه‌ها درگیری کوتاه‌مدتی ایجاد می‌شود، یا رودولف توسط گربه‌های شهری تهدید می‌شود، صحنه‌ای که ایجاد ترس بکند، دیده نشده است. در یک قسمت از محصول هم توصیف ترسناکی از سگ پنجه‌آهنی ارائه می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

به جز صحنه‌ای که در ابتدای فیلم نمایش داده می‌شود و رودولف پس از فرار از خانه، به جعبه‌ای می‌افتد که در آن ماهی‌های یک مغازه قرار داده شده است، رودولف نیز یکی از آن ماهی‌ها را می‌دزدد، صحنۀ دیگری که با هنجارهای اجتماعی مغایرت داشته باشد، چیزی دیده نمی‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

این محصول از نظر توجه‌کردن به جایگاه علم و دانش بسیار قابل ستایش است؛ با این توضیح که روند اصلی داستان به دو بخش قبل و بعد از یادگیری سواد و دانش تقسیم می‌شود. رودولف در مواجهه با مشکلات جسورانه عمل می‌کند و تسلیم مشکلات نمی‌شود. در صحنه‌های دیگری پس از آنکه رودولف و ببری با یکدیگر دوست شدند، هم ببری برای به‌دست‌آوردن یک تکه‌گوشت برای خوشحال‌کردن رودولف فداکاری می‌کند و هم رودولف به جهت اطمینان از بهبودی کامل ببری، سفرش به شهر خود را عقب می‌اندازد و در کنار او می‌ماند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رودولف، گربۀ ماجراجویی است که می‌خواهد جهان را بگردد؛ اما از شهر خود دور می‌شود، او جسورانه با مشکلات مواجه شده و از رسیدن به خواسته‌هایش دست نمی‌کشد تا آن‌ها را به‌دست بیاورد. او به علم‌آموزی توجه ویژه‌ای دارد. خیال‌پردازی‌های رودولف باعث می‌شود که او برای حل مشکلات راه‌کار‌های متفاوتی بیابد. یکی دیگر از شخصیت‌های این اثر ببری است، ببری از قدرتش برای مقابله با زورگویان استفاده می‌کند نه در جهت ایجاد رعب و وحشت. او بسیار فداکار است و حاضر است برای حل مشکلات دوستانش ازخودگذشتگی کند. سگ پنجه‌آهنی نیز یکی از شخصیت‌های منفی این فیلم است که درنهایت از کارهایی که کرده است، پشیمان شده و به دوستی با دیگران روی می‌آورد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

ببری به‌عنوان کسی که قبلا گربۀ خانگی یک معلم بوده است، می‌تواند بخواند و بنویسد. او به درخواست رودولف، می‌خواهد این دانایی خود را به او انتقال دهد، در این میان گفت‌وگوهایی پیرامون حیوانات و حروف الفبا می‌شود.

چرا رودولف به علم‌آموزی علاقه‌مند بود؟

رودولف برای بازگشت به خانه چه راه‌هایی داشت؟

آیا ببری می‌توانست برای خواستن گوشت از پنجه آهنی با او درگیر شود؟

خلاصه: رودولف برای بازگشت به خانه چه راه‌های دیگری در پیش‌رو داشت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه