• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن رشد (Grow )

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پیرمردی که به گیاهش اجازه‌ی رشد در محیط بیرون را نمی‌داد، بر اثر طوفان آن را گم می‌کند. به دنبالش می‌رود؛ ولی ناگهان به زمین می‌افتد و لامپ محافظی که به دور گیاه بود، می‌شکند؛ اما بعد از طوفان می‌بینیم که از آن گیاه، درخت تنومندی رشد کرده است.

سال 2018 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «رشد»، داستان ساده‌ای با نتیجه‌گیری واضح و آشکار نیست، پس لازم است درباره‌ی پیام‌هایی که می‌شود از داستان برداشت کرد یا رفتارهایی که می‌توانست جایگزین رفتارهای انجام‌شده در انیمیشن باشد، با نوجوان خود گفت‌وگو کنید. اگر نوجوان شما در مواردی با شما اختلاف‌نظر داشت، سعی کنید با گفت‌وگو به یک نظر مشترک برسید. پیرمرد می‌توانست از اول گیاه خود را در محیط خارج از لامپ رشد دهد؛ اما این کار را نکرد. درباره‌ی گره‌های این‌چنینی که انیمیشن در فکر شما ایجاد می‌کند، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: داستان گره‌های ذهنی را ایجاد می‌کند که بهتر است درباره‌ی آن با فرزندتان وارد گفت‌وگو شوید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا محیط زندگی پیرمرد، خشک و بی‌آب‌وعلف بود؟

چرا از اول سعی نکرد گیاه خود را خارج از یک محیط امن رشد دهد؟

ادامه متن

داستان اثر

«پیرمردی» در صحرایی بی‌آب‌وعلف در «کشتی» زندگی می‌کند که نشان می‌دهد که قبلاً دریایی آنجا بوده که اکنون خشک شده است. پیرمرد «گیاهی» را در «لامپی» کاشته است و در آن صحرای خشک از گیاه خودش به خوبی مراقبت می‌کند. ناگهان «ابرهای سیاه» سرمی‌رسند و پیرمرد می‌فهد که باران در راه است، برای همین تمام راه‌های ورودی و پنجره‌ها را می‌بندد و گرامافونش را روشن می‌کند تا صدای طوفان را نشنود. موسیقی برای لحظه‌ای قطع می‌شود و او متوجه می‌شود گیاهی را که پرورش می‌داد و همیشه همراهش بود، گم کرده است. پیرمرد در میان آن طوفان به‌دنبال گیاهش می‌رود؛ اما موفق نمی‌شود آن را سالم به خانه برساند. در بین راه لامپ از دستش رها می‌شود و می‌شکند. تخته‌پاره‌ای بر اثر باد شدید کنده می‌شود و به پشت سر پیرمرد اصابت می‌کند. بعد از طوفان می‌بینیم که از آن گیاه، درخت تنومندی رشد کرده است.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: Jakob Kardoeus, johhannes Hilburg / جاکوب کاردیوس، ژوهانس هیلبورگ
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد رشد

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>