دوزیستان

بررسی تخصصی انیمیشن Amphibia

دوزیستان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آمفیبیا داستان دختربچه‌ای است که درحال پیداکردن محل زندگی خود و فرار از دست یک موجود موذی و ترسناک، از دهکده‌ای دورافتاده که محل زندگی جانوران دوزیست است، سردر‌می‌آورد. ورود او به دهکده، دوستی‌اش با قورباغه‌ی سخن‌گو را به همراه دارد که برای پیداکردن محل زندگی‌اش به او کمک می‌کند.

سال 2019 12 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن صحنه‌های خشن معمولاً فانتزی است. قورباغه‌ی سخن‌گو به همراه دوستش آن‌بونشوی در تلاش برای به دام‌انداختن موجود زنده¬¬ی ترسناکی که به آن‌ها حمله کرده است، با او درگیر می‌شوند و زدوخورد فیزیکی پیش می‌آید. حیوانات جنگل در اولین برخورد با آن‌بونشوی او را به باد کتک می‌گیرند و با طناب دست و پایش را می¬بندند. تمسخر و سرزنش قورباغه ازسوی پدربزرگش از دیگرصحنه‌های خشونت روانی این اثر محسوب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌های ترسناک در این انیمیشن بسیار کم و صرفاً محدود به حضور برخی موجودات ترسناک در جنگل است؛ مثل ظاهرشدن دخترکی به اسم آن‌بونشوی در ابتدای داستان که در نظر یکی از حیوانات جنگل به شکل هیولا ظاهر شد، هم‌چنین درگیری و فرار حیوانات جنگل از دست یکی از موجودات قوی‌جثه و ترسناک در جنگل، ترس ناشی از بی‌اعتمادی قورباغه به آن‌بونشوی در برخورد اول.

جزئیات
پیام مثبت

روحیه ی وفاداری، همکاری، کار گروهی و کمک به یکدیگر به‌طور کامل در این انیمیشن دیده می‌شود، هم‌چنین پذیرش قورباغه نسبت به انتقاد پدربزرگش که او را فردی بی‌مسئولیت خواند و تلاش او برای اصلاح این رفتارش، از مهم‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن هستند.

جزئیات
الگوی مثبت

شهردار دهکده، مردی بامسئولیت است که به محض متوجه‌شدن حضور موجودی ناشناخته در دهکده که ترس یکی از اهالی را در پی داشته است، تلاش می‌کند با کمک تیم خود، به رفع این مشکل بپردازد. آن‌بونشوی دخترک مهربان و فداکاری است که هنگام حمله‌ی موجود ترسناک در جنگل خودش را به‌خطر می‌اندازد و قورباغه را نیز نجات می‌دهد و با خود پنهان می‌کند. قورباغه‌ی سخن‌گو تلاش می‌کند تا روحیه مسئولیت‌پذیری را در خود تقویت کند. او از خشونت اهالی دهکده علیه آن‌بونشوی جلوگیری می‌کند و او را از زیرِ دستان موجود ترسناکی که قصد جان او را دارد، نجات می‌دهد.

ادامه متن

در دهکده‌ی آمفیبیا چه ویژگی‌های دوست‌داشتنی وجود داشت؟

رفتارهای مثبت و منفی قورباغه‌ی سخن‌گو چه بود؟

کدام یک از شخصیت‌ها دوست‌داشتنی‌تر بود؟

اگر تو به‌جای شخصیت‌های داستان بودی، برای کمک به دوستانت چه می‌کردی؟

خلاصه: ویژگی‌های مثبت و منفی شخصیت‌ها چه بود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه