دور

بررسی تخصصی انیمیشن Away

دور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دور» یک انیمیشن صامت در ژانر ماجراجویی است که داستان پسری در مکانی ناشناخته را روایت می‌کند. او در تلاش است تا به خانه برگردد و باید از دست موجود عجیبی که سعی دارد او را ببلعد، فرار کند. مبهم و رازآلود‌بودن این اثر باعث می‌شود تا فهم داستان برای سنین پایین دشوار باشد. این انیمیشن، محصول کشور «لیتوانی» است که در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است.

سال 2019 75 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

مبهم و رازآلود‌بودن انیمیشن به همراه موسیقی که در لحظات حساس نواخته می‌شود، می‌تواند ترسناک باشد. شخصیت اصلی داستان درحال فرار از دست موجود بزرگ و سیاه‌رنگی است که در چند صحنه باعث مرگ موجودات شده است. دیدن این موجودات سیاه و ترسناک در کابوس و در یک هواپیمای سقوط‌کرده، او را وحشت‌زده می‌کند. گاهی صحنه‌های حساسی به نمایش درمی‌آید؛ مانند خطر بهمن، سقوط از بلندی یا نزدیک‌شدن موجود سیاهی به پسر که جان او را تهدید می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

شخصیت اصلی داستان که احتمالاً تنهابازمانده از یک هواپیمای سقوط‌کرده است، توسط موجود سیاهی که باعث مرگ می‌شود، تعقیب می‌شود. او در سراسر انیمیشن درحال فرار از دست مرگ است و برای زنده‌ماندن، گاهی خطر می‌کند. (مانند پریدن از بلندی و افتادن در آب یا ردشدن از روی پل چوبی) او هرجا موجودی را نیازمند کمک ببیند، او را نجات می‌دهد؛ مانند کمک به لاک‌پشت یا به‌خطر‌انداختن جانش برای نجات پرنده، این کار باعث می‌شود در بعضی لحظات حساس، همان موجودات به کمک او بیایند و جانش را نجات بدهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی، پسر نوجوانی است که برای نجات‌یافتن از مرگ تلاش و استقامت می‌کند. او به موجودات اطرافش نیز کمک می‌کند و آن‌ها را نجات می‌دهد.

می‌توانید به دریافت‌های کودکتان از انیمیشن گوش کنید و برای کامل‌شدن فهم او از داستان، راهنمایی‌اش کنید.

از این داستان چه چیزی فهمیدی؟

چه ویژگی‌هایی در شخصیت داستان باعث شد بتواند از دست موجود عجیب فرار کند و به موفقیت برسد؟

خلاصه: می‌توانید به دریافت‌های کودکتان از انیمیشن گوش کنید و برای کامل‌شدن فهم او از داستان، راهنمایی‌اش کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه