• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

دود فروش

بررسی تخصصی انیمیشن the smoke seller

دود فروش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «دودفروش» اقتباس موفقی از یک افسانه‌ی محلی است که توانست جایزه‌ی بهترین انیمیشن کوتاه «goya» را دریافت کند. داستان درباره‌ی جادوگر دوره‌گردی است که وارد شهری می‌شود و کارش را آغاز می‌کند؛ اما کسی از اهالی شهر به او و کارش توجهی نمی‌کند. تا اینکه او تصمیم می‌گیرد اهالی را به آرزوهای کوچکشان برساند؛ اما جادوهای او موقت است و زمانی‌که اهالی از برآورده‌شدن آرزوهایشان سرمست هستند، جادوگر الماس باارزش شهر را برمی‌دارد و از شهر خارج می‌شود. پس از رفتن او، هرچیزی که مردم از جادوگر گرفته‌اند، دود می‌شود و به هوا می‌رود.

سال 2012 6دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

جادوگر وسایل کم‌ارزش اهالی شهر را به وسایلی زیباتر تبدیل می‌کند. او درحالی شهر را ترک می‌کند که الماس شهردار را دزدیده است، جادوی وسایل از بین رفته‌اند و وسایل به حالت اولشان برگشته‌اند.

جزئیات
پیام مثبت

داستان درباره‌ی جادوگری است که از ساده‌لوحی و اعتماد مردم سوء‌استفاده می‌کند و سعی می‌کند با جادو و سحر وسایل کم‌ارزش آن‌ها را به کالاهایی لوکس و تجملی تبدیل کند. درحالی‌که این کالاها واقعی نیستند و ساعاتی بعد دوباره به شکل اولشان برمی‌گردند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی زودباوری و ساده‌لوحی با کودکانتان صحبت کنید.

درباره‌ی جادو و جادوگر و واقعی‌نبودن کارهای جادوگران به کودکانتان توضیح دهید.

از کودک خود بپرسید که اگر با جادوگر روبه‌رو ‌می‌شد، به او اعتماد می‌کرد؟ به چه کسانی می‌توانیم اعتماد کنیم؟

آیا جادو در دنیای واقعی وجود دارد؟

خلاصه: درباره‌ی وجودنداشتن سحر و جادو، مذمت ساده‌لوحی و لزوم عدم اعتماد سریع به دیگران با کودکانتان صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن دودفروش داستان جادوگری است که در انتها مشخص می‌شود همه‌ی کارهایش فریب و دروغ بوده است. جادوگر که در شروع داستان، جوانی زیبا و خوش‌پوش است، در انتهای داستان به جلد خود که پیرمردی فریب‌کار است، برمی‌گردد. برای کودکان کمتر از هفت سال دیدن این صحنه که شخصیت اول و محبوب داستان، تغییر رویه دهد و به شخصیتی منفی تبدیل شود، خوش‌آیند نیست و باعث عدم اعتماد در آن‌ها می‌شود؛ اما به‌طور کلی انیمیشن در ستایش لزوم عدم زودباوری و ساده‌لوحی قدم برداشته است که می‌توانید پیرامون این پیام با کودکان خود صحبت کنید.

داستان انیمیشن

داستان درباره‌ی «جادوگری» جوان و خوش‌پوش است که برای کار جادوگری وارد شهر می‌شود؛ اما کسی به او توجهی نمی‌کند تا اینکه جادوگر تکه‌چوبی را که پسربچه‌ای با آن بازی می‌کرد، به هواپیمایی زیبا تبدیل می‌کند و سایر افراد نیز وسایلشان را می‌آورند تا جادوگر آن وسایل را به‌وسیله‌های باارزش‌تری تبدیل کند. «شهردار» نیز با چوب‌دستی الماسش پیش می‌آید تا جادوگر مجسمه‌ای از او در وسط شهر بسازد. در انتها جادوگر درحالی‌که چوب‌دستی الماس شهردار را می‌دزدد، به جلد خود که یک پیرمرد فریبکار بود، برمی‌گردد و از شهر دور می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: jaime maestro/ جیم مستر

نویسنده / مترجم: mairia barbadilo, alejandro monreal / ماریا باربادیلو، النجاندرو مونرال

نام تهیه‌کننده: carlos escutia/ کارلوس اسکوتیا

نام شخصیت‌ها: جادوگر جوان و رعنایی که به‌صورت دوره‌گردی در هر شهری نمایش اجرا می‌کند.

کشور سازنده: اسپانیا

کمپانی سازنده: primeframe

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه