• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

دلقک

دلقک

بررسی تخصصی انیمیشن Clown

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دلقک» یک انیمیشن کوتاه انگلیسی است. این انیمیشن روایت‌گر عروسک ماجراجویی است که بعد از طردشدن از خانه‌ی صاحبش، علی­‌رغم دردسرهای بسیار، در تلاش است به دوستانش کمک کند تا خانه‌ی جدیدی برای زندگی پیدا کنند.

سال 2020 21 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

دلقک که عروسک مهربان و فداکاری است با تلاش و پشتکار بسیار، علی‌رغم شکست و دردسرهای زیاد، تمام توان خود را برای کمک به دوستانش و نجات آن‌ها از سطل زباله‌ی شهر به کار می‌گیرد.

جزئیات
الگوی مثبت

دلقک، شخصیت اصلی داستان، خطرات و دردسرهای بسیاری را متحمّل می‌شود. اما برای نجات دوستانش از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. او عروسک مهربانی است که برای خوشحال‌کردن کودکان هر کاری می‌کند. او بعد از آشناشدن با خانواده‌ی جدید، به کودکان خانه کمک کرد تا با از مرتب‌کردن تزئین خانه برای کریسمس، مادر خود را خوشحال کنند. همچنین کودکان به او کمک کردند تا بتواند دوستانش را نجات دهد و برای همیشه درکنار آن‌ها زندگی کنند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر به دور از هرگونه ترس و خشونت، روایت عروسکی است که از خانه‌ی صاحبش طرد شده است. زندگی این عروسک با مردم عادی و ناراحتی او از صاحب اصلی‌اش که بعد از بزرگ‌شدن او را رها کرده ممکن است احساسات کودک شما را برانگیزد. لذا لازم است درخصوص غیرواقعی و فانتزی‌بودن این داستان با کودک خود به گفت‌وگو بپردازید.

کمک‌کردن کودکان برای تمیزکردن خانه که موجب خوشحالی مادرشان بعد از ساعت‌­ها کار و خستگی شد یکی از پیام‌های مثبت این اثر است. می‌­توانید با تاکید بر آن، کودکان خود را به کمک‌کردن تشویق کنید.

خلاصه: دنیای عروسک­‌ها و غیرواقعی‌بودن ارتباط آن‌ها با آدم‌ها نیاز به توضیح و گفت‌وگو دارد. سطح ترس و خشونت در این اثر بسیار پایین است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید چه راه‌حلی برای مراقبت بیشتر از عروسک­‌هایت داری؟

خلاصه: با دورکردن کودک از فضای تخیّلی داستان او را نسبت به نظم و مراقبت بیشتر از وسایلش راهنمایی کنید.

داستان انیمیشن

دلقک و دوستانش که مدّت‌­ها در یکی از خانه­‌های شهر زندگی می­‌کردند و همبازی دوران کودکی بچه‌ی صاحب‌خانه بودند بعد از بزرگ‌شدن آن بچه، توسط صاحب­‌خانه به سطل زباله‌ی شهر انداخته شدند. دلقک که توانسته بود خود را از سطل زباله نجات دهد در تلاش بود تا بتواند به دوستان خود هم کمک کند. او در این مسیر دردسرهای بسیاری را متحمّل شد، اما بالاخره موفق شد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Luigi Berio، لوییجی بریو

نویسنده: Luigi Berio، Massimo Fenati، Quentin Blake، لوییجی بریو، ماسیمو فناتی، کونتین بلک

تهیه‌کننده: Jo McGrath، Massimo Fenati، جو مک کراث، ماسیمو فناتی

شخصیت‌ها:

دلقک: عروسک مهربان و فداکاری که بعد از طردشدن از خانه‌ی صاحبش برای نجات دوستانش از سطل زباله‌ی شهر، بسیار تلاش کرد.

کشور سازنده: انگلیس

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد