• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

دالتون‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن The Daltons

دالتون‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «دالتون‌ها» سریالی بیست‌وشش قسمتی از چهار برادر زندانی است که به روش‌های متفاوت و البته احمقانه، به‌دنبال فرار از زندان هستند؛ اما همیشه با شکست مواجه می‌شوند.

 

سال 2010 26 قسمت 20 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت‌آمیز مثل استفاده از سلاح توسط زندان‌بان‌ها یا زدوخورد شخصیت‌ها با یکدیگر. همچنین شخصیت خشن جو، برادر بزرگتر دالتون‌ها، مطرح است؛ اما فانتزی‌بودن کمدی و قالب طنز آن، از شدت و تأثیرگذاری این خشونت‌ها می‌کاهد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دالتون‌ها برای فرار از زندان با نقشه‌ها و طرح‌های مختلف دائم دردسر درست می‌کنند و گاه به اموال و ساختمان زندان هم آسیب وارد می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

دالتون‌ها به‌دلیل خرابکاری‌هایشان زندانی و برای مجازات و جبران آن، از آزادی محروم شده‌اند و مدتی را در زندان سپری می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند انیمیشن دالتون‌ها سریالی چندقسمتی است که هرقسمت از آن، مجموعه‌ای از دردسرهای دالتون‌ها را برای فرار از زندان در فضای طنز و کمدی به‌نمایش درمی‌آورد. دالتون‌ها هر نقشه و طرحی را برای آزادی انجام می‌دهند. محدودیت‌هایی که برای دالتون‌ها وجود دارد، ناشی از رفتارهای ناشایستی است که در گذشته انجام دادند و امروز مجبور به محدودشدن در زندان و جبران آن هستند. این انیمیشن صرفاً سر‌گرم‌کننده است و پیام مثبت و نکته‌ي قابل توجهی ندارد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در هر موقعیت چه راه‌حلی برای دالتون‌ها پیشنهاد می‌کنی؟

نظرت درباره‌ی انیمیشن‌های چندقسمتی مانند دالتون‌ها یا «تام و جری» که هدف‌ آن‌ها صرفاً سرگرم‌کردن تماشاگران است، چیست؟

چه چیزی این انیمیشن‌ها را برای تو جذاب‌تر می‌کند؟

داستان انیمیشن

«دالتون‌ها» روایت نقشه‌های چهار برادر زندانی برای فرار است. «جو» که برادر بزرگ آن‌هاست، رهبری آن‌ها را برعهده دارد و نقشه‌های فرار از زندان هم توسط جو طراحی می‌شود. او شخصیت عصبی و خشنی دارد که عامل شکست در نقشه‌ها را برادر نادان و کوچک خود می‌داند. در هرقسمت از سریال، با اجرای نقشه‌ای جدید برای فرار تلاش می‌کنند؛ اما همیشه نقشه‌ها ناموفق است و منجر به شکست آن‌ها می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: چارلز واسل

نویسنده: Morris, rene goscinny, yves coulon / موریس، رنی گاسینی، یس کالن

تهیه کننده:Pontavice Marc Du / مارک دوپانتاویک

شخصیت‌ها:

دالتون‌ها: چهار برادر زندانی که جو برادر بزرگ آن‌هاست و رهبری آن‌ها را برعهده دارد و در مقایسه با سایر برادرهایش از هوش بیشتری برخوردار است.

کشور سازنده: فرانسه

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه