داستان اسباب‌بازی ۴

بررسی تخصصی انیمیشن Toy story 4

داستان اسباب‌بازی ۴

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

5 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

وودی و تمام دوستان اسباب‌بازی‌اش در قسمت چهارم انیمیشن داستان اسباب‌بازی حضور دارند. آن‌ها در این قسمت باید از عروسک جدیدی که به تیم آن‌ها اضافه شده مواظبت کنند. این انیمیشن فانتزی نمایش کاملی از مفهوم دوستی، کارتیمی و فداکاری است که می‌تواند به درک کامل کودکان از این مفاهیم کمک کند.

سال 2019 100 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت‌هایی که در این انیمیشن دیده می‌شود بین اسباب‌بازی‌ها رخ می‌دهد و فانتزی و اغلب خنده‌دار است. گبی گبی و آدمک‌ها برای گرفتن جعبه صدای وودی لباس او را پاره می‌کنند و جعبه صدایش را بیرون می‌کشند. بو و بازلایت‌یر برای نجات وودی به آن‌ها ضربه می‌زنند. اردک و خرگوش در چند صحنه طنزآمیز به بازلایت یر، پیرزن و یک مرد جوان ضربه می‌زنند و خرگوش با چشمان لیزری شلیک می‌کند. چند صحنه طنزآمیز دیگر مانند له شدن صورت وودی زیر پای پدر بانی، کنده شدن پایین تنه یک عروسک پنبه ای توسط گربه و کنده شدن دست بو و ترس خنده‌دار وودی دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

وودی و فورکی از عروسک‌هایی که سعی دارند جعبه صدای وودی را بدزدند، می‌ترسند و فرار می‌کنند. حرف زدن ناگهانی فورکی و دیدن عروسکی که پایین تنه‌اش توسط گربه جدا شده، بطور خنده داری باعث ترس وودی و اسباب بازی‌ها می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند صحنه کوتاه استفاده از کلمه احمق توسط اسباب‌بازی‌ها شنیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

اسباب بازی‌های بانی دوستان خوبی برای هم هستند. آن‌ها زمانی که به دردسر می‌افتند با همکاری هم سعی می‌کنند مشکلاتشان را حل کنند. زمانی که یک ماشین اسباب‌بازی به دردسر افتاده، وودی و بقیه اسباب بازی‌ها با یک کار تیمی او را نجات می‌دهند. زمانی که فورکی و وودی گم شده‌اند، اسباب بازی‌ها برای آن‌ها نگران می‌شوند و و با همکاری هم می‌توانند آن‌ها را برگردانند. مادر و پدر بانی رابطه صمیمانه و خوبی با بانی دارند. صحنه‌هایی از رفتارهای محبت آمیز آن‌ها با بانی به نمایش درمی‌آید و زمانی که بانی از گم کردن فورکی یا رفتن به مهدکودک ناراحت است، آن‌ها سعی می‌کنند بانی را آرام کنند و حامی او باشند. هنگامی که پدر بانی عصبانی می‌شود، مادرش تا زمانی که پدر آرام‌تر شود، او را به گردش می‌برد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

وودی اسباب بازی مهربان و فداکاری است که به دیگران کمک می کند و سعی دارد دیگران را خوشحال کند. او نسبت به صاحبش، بانی، وفادار است و سعی می‌کند همیشه مراقب او باشد. وودی خودش را به خطر می‌اندازد تا اسباب بازی محبوب بانی (فورکی) را پیش او برگرداند. او جعبه صدایش را می‌دهد تا فورکی را پس بگیرد و با این‌که گبی گبی عروسک خودخواهی است و جعبه صدای وودی را از او گرفته، وودی به او کمک می کند تا صاحب جدیدی برای خودش پیدا کند. وودی همراه دوستش، بو، در یک شهربازی با دادن عروسک به بچه‌ها، آن‌ها را خوشحال می کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

در یک صحنه، دختربچه‌ای که پدر و مادرش را گم کرده، برای پیدا کردن آن‌ها پیش پلیس می‌رود.

آیا اسباب‌بازی‌ها در واقعیت می‌توانند حرف بزنند؟

دوستان واقعی چه ویژگی‌هایی دارند؟

وودی سعی می‌کرد به فورکی چه‌چیزی را یاد بدهد؟ (این پرسش هم به فهم کامل داستان کمک می‌کند و هم ضمن آن به مفهوم وفاداری و خوشحال کردن دیگران می‌توانید اشاره کنید)

چه ویژگی‌هایی در وودی باعث می‌شود دوست‌داشتنی باشد؟ (با فکر کردن به این پرسش کودکان می‌توانند رفتارهای درست را تشخیص دهند و ویژگی‌های مثبت این شخصیت را یاد بگیرد)

چرا وودی حاضر شد جعبه صدایش را به گبی‌گبی بدهد؟

وودی چطور توانست با کسی که آزارش داده (گبی‌گبی) رابطه دوستانه برقرار کند؟

اگر مثل دختربچه داخل شهربازی گم می‌شدی چه کار می‌کردی تا خانواده‌ات را پیدا کنی؟ (این پرسش به کودکان کمک می‌کند از شخصیت کارتونی یادبگیرند که هنگام گم کردن خانواده به پلیس مراجعه کنند)

آیا وودی بدون کمک دوستانش می‌توانست موفق شود؟

اگر کسی به تو حرف زشت بزند چه احساسی پیدا می‌کنی؟ بکار بردن کلمه‌های زشت کار درستی است؟

خلاصه: چه ویژگی‌هایی در وودی و دوستانش باعث محبوبیت و موفقیت آن‌ها شد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه