داستان‌های آرکادیا

بررسی تخصصی انیمیشن Wizards: Tales of Wizards: Tales of Arcadia

داستان‌های آرکادیا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این مجموعه انیمیشن در ادامه‌ي انیمیشن «شکارچیان ترول» ساخته شده است. انیمیشنی جادویی و فانتزی درباره‌ی داستان جنگ و درگیری بین انسان­ها، ترول­ها و موجودات فضایی که طی قرن­های متمادی به‌دنبال جادوی سیاه هستند. هیزردوکس، جادوگر کارآموزی است که تلاش می­کند از جادوی سیاه محافظت کند و درگیری­ها را کاهش دهد. این انیمیشن در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است و میزان بالایی از خشونت و ترس را به‌نمایش می­گذارد.

سال 2014 114 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

آرتور، پادشاه شهر کاملوت به‌خاطر مخالفت خواهرش (مرگانا) با زندانی‌کردن ترول‌ها، او را به مرگ تهدید می‌کند و زمانی‌که متوجه می‌شود مرگانا ترول‌ها را آزاد کرده است، با او درگیر می‌شود و به‌طور اتفاقی با شمشیر دست خواهرش را قطع می‌کند. موجودات فضایی و انسان‌ها برای به‌دست‌آوردن جادوی سیاه، با هم می‌جنگند و از سلاح‌هایی مانند شمشیر، بمب و جادو استفاده می‌کنند و قلعه و شهر را آتش می‌زنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

: در صحنه‌های زیادی از انیمیشن موجودات عجیب و ترسناکی به انسان‌ها حمله می‌کنند و از جادوهای مختلفی برای آسیب‌زدن به آن‌ها استفاده می‌کنند. صحنه‌های تعقیب‌وگریز، سقوط و انفجار از دیگرصحنه‌های اضطراب‌آور این مجموعه است. نمایش موجودات ترسناک، جنگ و درگیری فیزیکی، استفاده از جادو و نیروی ماورایی ممکن است باعث ایجاد ترس و دلهره در کودکان شود. (البته این صحنه‌ها با مکالمات طنز و شیطنت‌های فانتزی آمیخته شده است که از شدت ترسناک‌بودن اثر می‌کاهد) همچنین زندگی یکی از شخصیت‌های اصلی، درحالی‌که بدنش یخ زده است، در معرض خطر قرار می‌گیرد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برخی نا‌سزا‌های ملایم در طول انیمیشن به‌کار می‌رود.

جزئیات
پیام مثبت

موجوادت عجیب به‌دنبال این هستند با به‌دست‌آوردن جادوی سیاه به نیرو و قدرت ماورایی برسند؛ اما جادوگران در تلاش هستند با استفاده از جادو میان انسان‌ها و موجودات فضایی، صلح برقرار کنند و جلوی جنگ بین قبایل مختلف را بگیرند. کار گروهی و ایثارکردن برای رسیدن به اهداف والا، از دیگرپیام‌های مثبت انیمیشن است.

جزئیات
الگوی مثبت

هیزردوکس، جادوگر کارآموز و دوستانش افراد صلح‌طلب و مهربانی هستند که با جادو از آرتور، پادشاه شهر کاملوت، محافظت می‌کنند و جان ترول‌ها را که موجودات بی‌آزاری هستند، نجات می‌دهند. هیزردوکس سال‌ها تلاش می‌کند تا بتواند جادوگر ماهری شود. او بسیار پشت‌کار دارد.

دلیل کمک­‌های هیزردوکس و دوستانش به آرتور چه بود؟

جادوگران تلاش می­کنند تا جلوی چه چیزی را بگیرند؟

دلیل مخالفت مرگانا با برادرش، آرتور، چه بود؟

نظرت درباره‌ی انیمیشن‌ها و فیلم‌های جادویی چیست؟

تاکنون شده است اتفاقی را تجربه کنی که توضیح‌دادن آن دشوار باشد و باعث شود گمان کنی آن اتفاق جادویی بوده است؟

تاکنون درباره‌ی وجود جادو در دنیای واقعی تخیل کرده‌ای؟

از چه داستان‌های خیالی و جادویی دیگری لذت می‌بری؟

خلاصه: تاکنون درباره‌ی وجود جادو در دنیای واقعی تخیل کرده‌ای؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه