حیوانات ماشینی

بررسی تخصصی انیمیشن Animal Mechanicals

حیوانات ماشینی

author-img

توسط : مهدیه جعفری ارزیاب کدومو

5 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

کودک + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «حیوانات ماشینی» انیمیشنی سریالی است که فصل اول آن ۷۳ قسمت دارد و در سال ۲۰۰۸ در کانادا تولید و ساخته ‌شده است. داستان پنج حیوان ماشینی است که با محول‌شدن مأموریت‌هایی به آن‌ها سعی می‌کنند با توجه به توانایی‌های خود و با اتحاد و همدلی آن‌ها را حل کنند.

سال 2008 یک‌فصل 73 قسمتی، میانگین هرقسمت: 10 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تمام خشونت‌ها و اتفاقاتی مثل افتادن یا برخورد به یکدیگر، جنبه فانتزی و کمدی دارد و خشونت جدی در این انیمیشن دیده نمی‌شود.

جزئیات
ترس

ترس‌های موجود در این انیمیشن در فضای فانتزی و کمدی رقم می‌خورد؛ به‌عنوان‌مثال ماشین قوی از ارتفاع می‌ترسید و دوستش به او کمک کرد تا دیگر نترسد.

جزئیات
پیام مثبت

هرپنج ‌حیوان ماشینی تمام تلاش خود را می‌کنند تا با کمک یکدیگر مشکلات دوستانشان را حل کنند. هدف آن‌ها رفع مشکلات و خوشحال‌کردن دوستانشان است. آن‌ها هیچ‌وقت ناامید نمی‌شوند و با تکرار جمله انگیزشی مبنی بر اینکه انجام هیچ‌کاری برایشان غیرممکن نیست، به خود روحیه می‌دهند تا در انجام کارها موفق شوند. آن‌ها در عین حل مشکلات اطرافیان سعی می‌کنند به مشکلات درون‌گروهی‌شان هم توجه کنند و آن‌ها را حل کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هرپنج حیوان ماشینی الگوی خوب و مناسبی هستند. آن‌ها هم به مشکلات اطرافیان و هم به مشکلات خود توجه می‌کنند و سعی در حل آن‌ها دارند؛ به‌عنوان‌مثال زمانی‌که ماشین قوی از ارتفاع می‌ترسید، دوستش دستِ او را گرفت تا کمتر احساس ترس کند یا زمانی‌که موش از کوسه‌های ماشینی می‌ترسید، ماشین قوی‌دستش را گرفت تا او احساس ترس نکند.

1) از فرزندتان بخواهید بعد از تماشای هرقسمت، خلاصه آن را بیان کند.

2) پیام مهمی را که بعد از تماشای هرقسمت دریافت می‌کند، بیان کند.

3) نظرش را درباره‌ی همکاری و اتحاد این پنج ‌حیوان ماشینی بپرسید. آیا او تاکنون به کسی کمک کرده است؟

4) از او بپرسید دوست داشت جای کدام‌یک از پنج ‌حیوان ماشینی باشد. اگر دوست داشت جای ماشین قوی یا کومادوی پاگنده باشد، معلوم می‌شود که دوست دارد به دیگران کمک کند یا به کارهای فنی علاقه دارد. اگر دوست داشت جای ماشین پرواز باشد، معلوم می‌شود میل به صعود دارد و احتمالاً بلندپرواز است.

5) سعی کنید از کودکی استعداد و علایق فرزندتان را بشناسید تا او را از همان زمان کودکی، در آن زمینه پرورش دهید.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی ترس و احساساتش صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه