• امروز : ۶ بهمن ۱۳۹۹

جک و لوبیای سحرآمیز

بررسی تخصصی انیمیشن Jack And The Beanstalk

جک و لوبیای سحرآمیز

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

جک، پسرک فقیری است که برای فروش گاو پیرش به بازار می­‌رود و در آنجا با مردی غریبه آشنا می‌­شود که چند لوبیای سحرآمیز دارد. او هم گاوش را به آن مرد می­‌دهد تا لوبیا­ها را از او بگیرد. جک بعد از رفتن به خانه با خشم و عصبانیتِ مادرش مواجه می‌­شود و لوبیا­ها را بیرون می­‌اندازد؛ اما فردای آن روز لوبیا­های سحرآمیز رشد کرده‌­اند و جک را به دنیای عجیبی می­‌برند.

سال 1974 77 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

جک بعد از بالارفتن از تنه‌ی لوبیاها، با قلعه‌ای جادویی و افراد ترسناکی مانند خانم هکیبا و غول بزرگ مواجهه می‌شود. خانم هکیبا جادوگر بدجنسی است و با دیدن جک تصمیم به خوردن او می‌کند؛ اما جک متوجه می‌شود و از آنجا فرار می‌کند. فرار جک از آن قلعه و درگیری او با غول، از صحنه‌های ترسناک انیمیشن است.

جزئیات
پیام مثبت

زمانی‌که جک برای فروش گاو به بازار می‌رود، با مردی آشنا می‌شود و به‌خاطر زوداعتمادکردن به آن مرد، گاوش را در ازای چند لوبیا به او می‌فروشد. او همچنین بعد از آشنایی با خانم هکیبا، جادوگر بدجنس، به او اعتماد می‌کند؛ اما وقتی که متوجه جادوی خانم هکیبا می‌شود، دیگر به حرف‌‎هایش گوش نمی‌دهد و با شجاعت به پرنسس مارگاریت کمک می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

جک پسر باهوش و زرنگی است که برای باطل‌کردن جادوی خانم هکیبا (جادوگر بدجنس) و نجات پرنسس مارگاریت، ملکه‌ی سرزمین ابر‌ها، به او کمک می‌کند. او بعد از شکست خانم هکیبا با غول بزرگی درگیر میشود و آن را از بین می‌برد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا زوداعتمادکردن به مرد فروشنده و فروش گاو در مقابل چند لوبیا، کار درستی بود؟

اگر جای جک بودی، به به پرنسس مارگاریت کمک می­‌کردی؟

آیا اعتمادکردن و گوش‌دادن به حرف خانم هکیبا کار درستی است؟

چرا خانم هکیبا پرنسس را جادو کرده بود؟

خلاصه: آیا زوداعتمادکردن به مرد فروشنده و فروش گاو در مقابل چند لوبیا کار درستی بود؟

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «جک و لوبیای سحرآمیز» داستان شجاعت پسرک باهوشی است که با کمک به پرنسس مارگاریت، جادوی خانم هکیبا را باطل می­‌کند. شما می­‌توانید با گفت‌وگو درباره‌ی اتفاقاتی که بعد از اعتماد جک به فروشنده‌ی لوبیا­ها و خانم هکیبا رخ داد، به فرزندتان عواقب زوداعتمادکردن به غریبه‌­ها را آموزش دهید. همچنین م‌ی­توانید با قراردادن فرزندتان در جایگاه جک و طرح سؤالاتی مانند «اگر تو جای جک بودی، بعد از جمع‌کردن سکه‌­ها، به پرنسس مارگاریت کمک می‌کردی یا نه؟» به تقویت گسترش تجربیات ذهنی فرزندتان کمک کنید. ممکن است مخاطبان حساس‌تر و کودکان کم‌سن‌تر از صحنه‌های ترسناک انیمیشن بیشتر بترسند. این احساس فرزند خود را نا‌چیز نگیرید و با همراهی او در این صحنه‌ها، تلاش کنید از تأثیرات این صحنه‌ها بکاهید.

خلاصه: درباره‌ی عواقب زوداعتمادکردن به غریبه‌­ها با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

«جک» و «مادرش» زندگی فقیرانه‌­ای دارند و برای گذراندن زندگی تنها یک «گاو» دارند. زمانی‌که شیر گاو خشک می‌­شود، مادر جک به او می­‌گوید آن را به بازار ببرد و بفروشد. جک در راه با مردی عجیب آشنا می­‌شود و او به جک می­‌گوید این «لوبیا­ها» جادویی هستند. برای همین جک در مقابل چنددانه لوبیا، گاو را به آن مرد می­‌فروشد. مادر جک زمانی ‌که متوجه می­شود جک این کار را کرده است، او را دعوا م‌ی­کند و لوبیا­ها را به بیرون م‌ی­اندازد. فردای آن روز لوبیا­ها رشد می‌کنند و سر به فلک می‌کشند. جک از این اتفاق تعجب می­‌کند و تصمیم می­‌گیرد از تنه‌ی آن‌ها بالا برود. وقتی ابر­ها را رد می­‌کند، با قلعه‌­ای جادویی مواجهه می­‌شود. دختری به نام «مارگاریت» که پرنسس آن قلعه است، فردا مراسم ازدواج با «پرنس فیلیپ» را درپیش دارد؛ اما پرنس فیلیپ غول بزرگی است که پسر خانم هکیبا، جادوگر بدجنس، است. خانم هکیبا با جادوگری مردم شهر را به موش تبدیل کرده و پرنسس را راضی به ازدواج با پسرش کرده است تا خودش فرمانروای سرزمین ابر­ها بشود. جک هم وقتی متوجه این ماجرا می­‌شود، تصمیم می­گیرد به پرنسس مارگاریت کمک کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان : Gisaburo Sugii / جیسابورو سوگی

نویسنده : Peter J.Solmo, Shuji Hirami / پیتر جی‌سولما، شوجی هیرامی

نام تهیه‌کننده: Katsumi Furkawa, MikioNakata / کاتسومی فورکاوا، میکیوناکاتا

نام شخصیت‌ها:

جک: پسربچه‌ی فقیری است که برای فروش گاو پیر­ش به بازار می­رود و در ازای آن چند لوبیای سحرآمیز می‌خرد و بعد از رشد آن­ها، از تنه‌ی ­آن بالا می­رود و وارد سرزمین ابر­ها می­شود،

خانم هکیبا: جادوگر بدجنسی که مردم شهر را به موش تبدیل کرده و با جادو، پرنسس را راضی به ازدواج با پسرش کرده است تا خودش فرمانروای سرزمین ابر­ها شود،

پرنسس مارگاریت: دختری مهربان که ملکه سرزمین ابر­هاست و توسط خانم هکیبا جادو می­شود.

کشور سازنده: ژاپن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه