• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن جورج کنجکاو: دماغه ایهوی (Curious George: Cape AHoy)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

283 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تد و جورج دو دوست صمیمی هستند که تصمیم می‌گیرند برای تعطیلات عازم سفر شوند. این انیمیشن که در ژانر ماجراجویی و کمدی تولید شده است، ترس و خشونت پایینی دارد و در تلاش است که نکات مهمی را درباره‌ی سفر و گردشگری به کودکان آموزش دهد.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2021 88 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

به طور کلی، این انیمیشن در تلاش است که نکات مهمی را پیرامون سفر رفتن برای کودکان بازگو کند. خوب است که درباره‌ی این نکات با فرزند خود مفصل صحبت کنید. برای مثال تد شخصیت سخت‌گیری دارد. همه‌چیز باید طبق اصول و برنامه‌ریزی او پیش برود. این درحالی است که جورج، بازیگوش و رهاست. او قوانین را درک نمی‌کند و دوست دارد از سفر لذت ببرد. این موضوع را با زبانی کودکانه به فرزندتان توضیح دهید که لازم است در سفر، به نیازها و روحیات دیگر همسفران نیز توجه کرد. نباید رفتارهای خودخواهانه داشته باشیم و دیگران را مجبور کنیم از ما اطاعت کنند. از طرفی دیگر، جورج نیز با بازیگوشی و شیطنت، تد و دیگران را به دردسر می‌انداخت. ضروری است که بدانیم برای آنکه سفر خوبی داشته باشیم، دست به رفتاری نزنیم که دیگران را ناراحت کند و هزینه‌ای به آن‌ها تحمیل گردد. گاهی نیز ممکن است برنامه‌ای که از پیش تعیین کرده‌ایم، بهم بریزد! در این صورت باید مدیریت کنیم و اجازه ندهیم اتفاقات بد سفرمان را خراب کنند. در کل به کودکتان بگویید که سفررفتن تنها برای تفریح و خوش‌گذرانی نیست. ما با سفر به هرجا می‌توانیم تجربه‌های متفاوت و ارزشمندی را به دست بیاوریم.

خلاصه: این انیمیشن نکات مهمی در باب سفر رفتن را به تصویر می‌کشد که ضروری است این مسائل از کودکی آموخته شوند. مسائلی از جمله: مسئولیت‌پذیری، انعطاف داشتن و کمک به دیگران.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو بهتر نبود که جورج و تد تعطیلات را در خانه بمانند و به سفر نروند؟

سفر رفتن چه فایده‌ای دارد؟

ادامه متن

داستان اثر

تد پسر مهربانی است که به همراه میمون خود، جورج، زندگی می‌کند. آن دو دوستان صمیمی یکدیگر هستند. روزی تد و جورج تصمیم می‌گیرند برای تعطیلات، عازم یک سفر کوتاه به کپور لنگه شوند. از آنجا که قرار است در کپور لنگه یک جشن برگزار شود، آن دو مشتاق هستند که بتوانند در آن جشن شرکت کنند. اما در هنگام ورودشان به کپورلنگه، اتفاقات مختلفی می‌افتد و سفرشان دست‌خوش تغییراتی می‌گردد. آن دو در این سفر تجارب مختلفی به دست می‌آورند. با یک کاپیتان آشنا می‌شوند، به موزه می‌روند و جان حیوانات را نجات می‌دهند. هرچند به دلایلی نمی‌توانند در جشن کپور شرکت کنند اما در این سفر چیزهای زیادی یاد می‌گیرند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: داگ مورفی / Douge Murphy

نویسنده/ مترجم: چاک تاتلی / Chuck Tately

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جورج کنجکاو: دماغه ایهوی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!