تکه تکه

بررسی تخصصی فیلم Lazare

تکه تکه

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ربات کوکیِ غول‌پیکر، از تکه‌های مکانیکی خودش استفاده می‌کند تا پرنده‌ی کوکی دخترک داستان، دیگر کوکی نباشد و به‌راحتی و برای همیشه با دخترک زندگی کند. این انیمیشن کوتاه و صامت است و با دقت بر آن، می‌توان مفاهیم متنوعی را از آن استخراج کرد.

سال 2017 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

زمانی‌که ربات غول‌پیکر، کوک می‌شود و از زیر آوار زباله‌ها بلند می‌شود، می‌تواند برای کودکان ترسناک باشد.

جزئیات
پیام مثبت

زندگی دخترک در گورستان زباله‌های مکانیکی می‌گذرد که در حاشیه شهری زیباست. نمایش این نابرابری‌ها می‌تواند توجه مخاطب را به همه اَشکال زندگی آدم‌ها جلب کند. نکته‌ی دیگر اینکه انسان‌ها با تولید انبوه زباله‌ها، طبیعت را به مرور زشت و نابود می‌کنند و روزی خواهد رسید که زباله‌ها تا نزدیک‌ترین نقطه به زندگی‌مان برسند.

جزئیات
الگوی مثبت

ربات کوکیِ غول‌پیکر، الگوی خوبی برای ازخودگذشتگی و فداکاری است که با استفاده از ابزارهای بدن خود، کاری می‌کند تا پرنده‌ی کوکی برای همیشه زندگی کند. دخترک داستان نیز، الگوی خوبی برای خلاقیت و استفاده از حداقل‌هاست که با استفاده از زباله‌های کوچک، پرنده کوکیِ زیبایی می‌سازد.

از فرزندتان بپرسید که نسبت به ربات غول‌پیکر چه احساسی دارد؟

چه کارهایی ازخودگذشتگی و فداکاری محسوب می‌شوند؟

درباره‌ی برداشت‌هایی که فرزندتان از این انیمیشن داشته است، صحبت کنید.

خلاصه: احساس فرزندتان را درباره‌ی انیمیشن بپرسید و از او بخواهید برایتان بگوید که چه مفاهیم و نتیجه‌هایی را از این انیمیشن برداشت کرده است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه