بیلبی

بررسی تخصصی انیمیشن Bilby

بیلبی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و صامت «بیلبی» درباره‌ی موشی است که بر سر دو راهی به‌دست‌آوردن غذا و کمک به پرنده‌ای کوچک قرار می‌گیرد. او دفاع از پرنده را انتخاب می‌کند و در این راه جان خودش را به‌خطر می‌اندازد. اهمیت کمک به دیگران و نتیجه‌ی خوب ازخودگذشتگی، مواردی است که این انیمیشن برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد.

سال 2018 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

موجودات صحرا برای بقا و هم‌چنین به‌دست‌آوردن غذا با هم رقابت می‌کنند و صحنه‌های متعددی از تعقیب‌وگریز حیوانات و به‌خطرافتادن آن‌ها به‌صورت فانتزی نمایش داده می‌شود، البته نمایشی از آسیب‌دیدگی وجود ندارد. بیلبی یک موش است که برای نجات پرنده‌ی کوچک و بی‌دفاعی از حیوانات خطرناک مانند تمساح‌ها، کوسه و روباه‌ها فرار می‌کند. او با عقاب درگیر می‌شود و به او ضربه می‌زند و درگیرودار همین تلاش‌ها از ارتفاع زیاد سقوط می‌کند؛ اما درنهایت از تمام این اتفاقات جان سالم به‌در می‌بَرد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

بیلبی موشی است که برای نجات جان یک پرنده‌ی کوچک، با خطرات زیادی روبه‌رو می‌شود. حمله‌ی کوسه، خطر بلعیده‌شدن توسط تمساح‌ها، گیرکردن میان گله‌ی کانگورو و... از خطراتی است که پرنده‌ی کوچک را تهدید می‌کند و بیلبی را نگران می‌سازد. درنهایت بیلبی و پرنده با موفقیت تمام این خطرت را پشت سر می‌گذارند.

جزئیات
پیام مثبت

بیلبی موشی است که برای نجات جان یک پرنده‌ی کوچک از غذاهایی که به سختی به‌دست آورده است، می‌گذرد و خطرات زیادی را به جان می‌خرد. او بارها و بارها ازخودگذشتگی می‌کند تا سرانجام پرنده‌کوچولو بزرگ می‌شود. حالا بیلبی نتیجه‌ی زحماتش را در داشتن یک دوست خوب می‌بیند که هرچقدر بخواهد برایش غذا می‌آورد.

جزئیات
الگوی مثبت

بیلبی موش ازخودگذشته‌ای است که از غذای خودش می‌گذرد و بارها جانش تهدید می‌شود تا یک پرنده‌‌ی کوچولو را از خطرات نجات دهد.

اگر جای بیلبی بودی، با تمام سختی‌هایی که برای غذایت کشیدی، حاضر می‌شدی آن را رها کنی تا جان پرنده را نجات دهی؟

نجات جان پرنده برای بیلبی چه نتیجه‌ای داشت؟ به جز سختی‌هایی که بیلبی کشید، چه سودی به او رسید؟

تا به حال پیش آمده است که از خواسته‌ی خودت برای کمک به دیگران بگذری؟ این کار را در اطرافیانت دیده‌ای؟

خلاصه: اگر جای بلیبی بودی، بین نجات جان پرنده و به‌دست‌آوردن غذا کدام را انتخاب می‌کردی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه