• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بیلبی

بیلبی

بررسی تخصصی انیمیشن Bilby

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و صامت «بیلبی» درباره‌ی موشی است که بر سر دو راهی به‌دست‌آوردن غذا و کمک به پرنده‌ای کوچک قرار می‌گیرد. او دفاع از پرنده را انتخاب می‌کند و در این راه جان خودش را به‌خطر می‌اندازد. اهمیت کمک به دیگران و نتیجه‌ی خوب ازخودگذشتگی، مواردی است که این انیمیشن برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد.

سال 2018 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

موجودات صحرا برای بقا و هم‌چنین به‌دست‌آوردن غذا با هم رقابت می‌کنند و صحنه‌های متعددی از تعقیب‌وگریز حیوانات و به‌خطرافتادن آن‌ها به‌صورت فانتزی نمایش داده می‌شود، البته نمایشی از آسیب‌دیدگی وجود ندارد. بیلبی یک موش است که برای نجات پرنده‌ی کوچک و بی‌دفاعی از حیوانات خطرناک مانند تمساح‌ها، کوسه و روباه‌ها فرار می‌کند. او با عقاب درگیر می‌شود و به او ضربه می‌زند و درگیرودار همین تلاش‌ها از ارتفاع زیاد سقوط می‌کند؛ اما درنهایت از تمام این اتفاقات جان سالم به‌در می‌بَرد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

بیلبی موشی است که برای نجات جان یک پرنده‌ی کوچک، با خطرات زیادی روبه‌رو می‌شود. حمله‌ی کوسه، خطر بلعیده‌شدن توسط تمساح‌ها، گیرکردن میان گله‌ی کانگورو و... از خطراتی است که پرنده‌ی کوچک را تهدید می‌کند و بیلبی را نگران می‌سازد. درنهایت بیلبی و پرنده با موفقیت تمام این خطرت را پشت سر می‌گذارند.

جزئیات
پیام مثبت

بیلبی موشی است که برای نجات جان یک پرنده‌ی کوچک از غذاهایی که به سختی به‌دست آورده است، می‌گذرد و خطرات زیادی را به جان می‌خرد. او بارها و بارها ازخودگذشتگی می‌کند تا سرانجام پرنده‌کوچولو بزرگ می‌شود. حالا بیلبی نتیجه‌ی زحماتش را در داشتن یک دوست خوب می‌بیند که هرچقدر بخواهد برایش غذا می‌آورد.

جزئیات
الگوی مثبت

بیلبی موش ازخودگذشته‌ای است که از غذای خودش می‌گذرد و بارها جانش تهدید می‌شود تا یک پرنده‌‌ی کوچولو را از خطرات نجات دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

بیلبی یک انیمیشن کوتاه و صامت است که فداکاری یک موش برای نجات جان پرنده‌ای کوچک را نشان می‌دهد. پیام این انیمیشن برای کودکان واضح است و بزرگسالان نیز می‌توانند از این محتوا لذت ببرند. برای اینکه کودکان بتوانند از فداکاری بیلبی یاد بگیرند، از آن‌ها بخواهید خودشان را جای بیلبی بگذارند و بگویند بین نجات جان پرنده و به‌دست‌آوردن غذا کدام‌یک را انتخاب می‌کردند.

از نتیجه‌ای که این فداکاری برای بیلبی داشت، برای کودکان سخن بگویید و به او یادآوری کنید که نگهداری از موجودات و مراقبت از آن‌ها فارغ از هر نتیجه‌ای لذت‌بخش است، همان‌طور که بیلبی باوجود خطرات، نگهداری از پرنده را دوست داشت و به پرنده محبت پیدا کرد. شما می‌توانید از تجربه‌ی شخصی کودکان خود درباره‌ی کمک به دیگران سؤال کنید تا مصداق این فداکاری را در دنیای واقعی به یاد بیاورند. صحنه‌ی به‌خطرافتادن بیلبی و پرنده‌کوچولو، فانتزی و بدون آسیب‌دیدگی است؛ اما به دلیل محبوبیت این شخصیت‌ها ممکن است کودکان را کمی نگران کند که شما والدین عزیز می‌توانید کودکتان را به آرامش و تماشای پایان خوش داستان دعوت کنید.

خلاصه: هرچند پیام این انیمیشن برای کودکان واضح است. والدین می‌توانند برای ترغیب کودکان به الگوبرداری از فداکاری‌های بیلبی، از آنان بخواهند تا خود را جای این شخصیت قرار دهند و به‌جای او تصمیم بگیرند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر جای بیلبی بودی، با تمام سختی‌هایی که برای غذایت کشیدی، حاضر می‌شدی آن را رها کنی تا جان پرنده را نجات دهی؟

نجات جان پرنده برای بیلبی چه نتیجه‌ای داشت؟ به جز سختی‌هایی که بیلبی کشید، چه سودی به او رسید؟

تا به حال پیش آمده است که از خواسته‌ی خودت برای کمک به دیگران بگذری؟ این کار را در اطرافیانت دیده‌ای؟

خلاصه: اگر جای بلیبی بودی، بین نجات جان پرنده و به‌دست‌آوردن غذا کدام را انتخاب می‌کردی؟

داستان انیمیشن

«بیلبی» موش گوش‌درازی است که باید در صحرا بر سر به‌دست‌آوردن غذا با موجودات دیگر رقابت کند. یک روز در گیرودار تلاش برای حفظ غذاهایش، پرنده‌ی کوچک و بی‌دفاعی را می‌بیند که جانش ازسوی حیوانات دیگر به‌خطر افتاده است. بیلبی در دو راهی جمع‌کردن غذا یا دفاع از پرنده، راه دوم را انتخاب می‌کند. او غذایی را که برایش زحمت زیادی کشیده است، رها می‌کند و پرنده‌ی کوچک را از دست عقرب‌ها، روباه‌ها، حمله‌ی کوسه، چنگال عقاب و خطرات دیگر نجات می‌دهد. سرانجام نگهداری فداکارانه‌ی بیلبی از پرنده به نتیجه می‌رسد و پس از سال‌ها پرنده‌کوچولو به یک پرنده‌ی بزرگ و زیبا تبدیل می‌شود. حالا بیلبی یک دوست خوب دارد که هرچقدر بخواهد برایش غذا تهیه می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Liron Topaz, Pierre Perifel, JP Sans / لیرون توپاز، پیر پریفل، جف سانس

نویسنده: Liron Topaz, Pierre Perifel, JP Sans / لیرون توپاز، پیر پریفل، جف سانس

نام تهیه‌کننده: Kelly Cooney, Jeff Hermann / کلی کونی، جف هرمن

نام بازیگران: Dee Bradley Baker, David P. Smith / دی بردلی باکر، دیوید پی‌اسمیت

نام شخصیت‌ها:

بیلبی: موشی که در یک صحرا به سختی غذا به‌دست می‌آورد؛ اما آشنایی با پرنده‌ی کوچک و بی‌دفاعی او را از جمع‌کردن غذا بازمی‌دارد و نگهداری از پرنده مهم‌ترین مشغولیت او می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: DreamWorks Animation

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه