• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

بهار

بررسی تخصصی انیمیشن Spring

بهار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشنی کوتاه و مفهومی که اشاره به رسیدن بهار و سرسبزی طبیعت دارد. داستان درباره‌ی تلاش دختر چوپانی است که هرسال برای رسیدن بهار، از طبیعت کمک می‌گیرد. این فیلم کوتاه بی‌کلام، شاعرانه و نمایشی خیره‌کننده است که توسط «اندی گورالچیک» نوشته و کارگردانی شده است.

سال 2019 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

صحنه‌های نمایش موجوداتی عجیب که با ضربه‌ی دختر چوپان بیدار می‌شوند و صحنه‌ای که دختر چوپان از قرارگرفتن زیر پای آن موجود عجیب می‌ترسد؛ ولی چنین اتفاقی نمی‌افتد. همچنین فضای جنگلی مه‌آلود و تاریک که دختربچه در آن پا می‌گذارد نیز می‌تواند برای کودکان ترسناک باشد. ترس کودک از فقدان شیء باارزشی که باعث ایجاد سرسبزی می‌شود نیز باعث ایجاد هیجان یا نگرانی می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی داستان دختربچه‌ای شجاع است که هرسال برای ایجاد سرسبزی و آوردن بهار به طبیعت، به جنگلی مه‌آلود قدم می‌گذارد و از موجوداتی عجیب برای این کار درخواست می‌کند. او حتی وقتی به زمین می‌خورد و شی‌ء ارزشمند را از دست می‌دهد، ناامید نمی‌شود و برای پیداکردن آن تلاش می‌کند، درنهایت به کمک سگش آن را به‌دست می‌آورد. شجاعت و تلاش او می‌تواند پیام الگوی مثبت این انیمیشن باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

برای فهم بهتر از محتوای این انیمیشن با کودکان خود صحبت کنید.

درباره‌ی برداشت فرزندتان از داستان سؤال کنید و کمک کنید نقاط مبهم داستان را بهتر متوجه شود.

خلاصه: با کودک خود درباره‌ی این انیمیشن و مفهومی که دریافت کرده است، گفت‌وگو کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن کوتاه، داستان دختری است که هرسال با کمک موجوداتی عظیم‌الجثه و عجیب، بهار را ایجاد می‌کند.

تصور غلطی که از ایحاد بهار و سرسبزی در ذهن مخاطب کودک ایجاد می‌شود، ممکن است در ذهن آن‌ها ماندگار شود، بنابراین لازم است والدین در رابطه با آن با کودک خود صحبت کنند. مفهوم پیچیده و بی‌کلام‌بودن انیمیشن باعث گنگی و عدم فهم موضوع داستان برای کودک می‌شود. فضای تخیلی و غیرواقعی انیمیشن نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. نمایش برخی موجودات عجیب در این انیمیشن و حضور شخصیت دختربچه درمیان آن‌ها و در فضای مه‌آلود و تاریک جنگل، ممکن است برای بعضی از کودکان ترسناک باشد. هرچند شجاعت قهرمان داستان و فانتزی‌بودن اثر می‌تواند از شدت ترس کم کند، درصورت ترس کودکان با آن‌ها همدلی کنید و احساساتِ آن‌ها را جدی بگیرید.

خلاصه: نمایش موجودات عجیب که ممکن است برای برخی کودکان ترسناک باشد. تصور غلطی که ممکن است از نحوه‌ی ایجاد بهار در ذهن مخاطبِ کودک ایجاد شود. مفهوم پیچیده و انیمیشن بی‌کلامی که دریافت پیام را برای مخاطب کودک سخت می‌کند.

داستان انیمیشن

«بهار» داستان دختری چوپان و «سگ» اوست که برای ادامه چرخه زندگی با ارواح باستانی روبه‌رو می‌شوند. دختر چوپان به همراه سگش به داخل دره‌ای که «ارواح» یا موجوادتی عجیب در آن هستند و زمستان آنجا را فرا گرفته است، می‌روند. او یکی از آن موجودات را صدا می‌زند و از او چیزی می‌خواهد تا به‌وسیله‌ی آن، همه‌جا را سرسبز و بهاری کند. او با قراردادن تکه‌ای از شاخک آن موجود عجیب در عصایش، همه‌جا را سرسبز می‌کند؛ ولی ناگهان به زمین می‌خورد و چوب‌دستی از دستش رها می‌شود. دخترک به‌دنبال تکه‌ی رهاشده از چوب‌دستی‌اش می‌رود و درنهایت با کمک سگش آن را پیدا می‌کند و دوباره به‌وسیله‌ی آن همه‌جا را سرسبز می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Andy Goralczyk/ اندی گورالچیک نویسنده / مترجم: Andy Goralczyk / اندی گورالچیک نام تهیه‌کننده: Andy Goralczyk / اندی گورالچیک

کمپانی سازنده: Blender animation studio present / استودیو انیمیشن بلندر

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه