• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

بتمن، ‌هاش

بررسی تخصصی انیمیشن Batman Hush

بتمن، ‌هاش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تبهکار مرموزی به نام هاش، بقیه تبهکاران گاتهام را همراه خود می‌سازد تا بالاخره بتمن را از بین ببرد و کنترل شهر را به‌دست بگیرد. بتمن به کمک زن گربه‌ای به نبرد هاش و سایر تبهکاران ‌می‌رود. «بتمن، هاش» انیمیشنی ابرقهرمانی است که در سال ۲۰۱۹ ‌میلادی ساخته شده است.

سال 2019 74 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

هدف اصلی هاش و سایر تبهکاران کشتن بتمن و نزدیکانش است، ازاین‌رو رفتارهای کاملاً خشن و وحشیانه‌ای مانند قتل الیوت را از خود نشان ‌می‌دهد. بتمن اگرچه شخصیت مثبت انیمیشن است؛ اما برای نجات شهر از دست تبهکاران از خشونت استفاده ‌می‌کند، برای مثال با ضرب‌وشتم شدید، جوکر را مجبور می‌کند تا درباره‌ی هاش اعتراف کند. خون‌ریزی، درگیری‌های تن‌به‌تن، تیراندازی، گروگان‌گیری کودک، انفجار و استفاده از سلاح‌های مختلف دیگرمضامین خشن موجود در این انیمیشن است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

جسد خون‌آلود الیوت، دوست بروس‌وین، دربرابر مخاطب قرار ‌می‌گیرد. چهره‌ی برخی تبهکاران مانند هاش، به‌صورتی است که ممکن است برخی مخاطبان کم‌سن‌و‌سال را بترساند. انفجارها، درگیری‌ها و تیراندازی‌ها نیز صرفاً به دلیل ماهیتشان قابلیت آزاردادن برخی کودکان را دارند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌ها در دیالوگ‌های خود چندین‌بار از افعال و کلمات ناشایستی هم‌چون «خفه شو»، «احمق» و... استفاده ‌می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

تم اصلی داستان مرگ و کشتن طرف مقابل است. هاش و گروه تبهکاران برای ازبین‌بردن بتمن دست به هرکاری ‌می‌زنند و بتمن نیز برای مبارزه با آنان از خشونت استفاده ‌می‌کند. زن گربه‌ای اگرچه از اواسط داستان همراه بتمن ‌می‌شود؛ اما در ابتدای آن مشغول دزدی است.

جزئیات
الگوی مثبت

مبارزه‌ی بتمن با تبهکاران، تلاش او برای نجات هاش و ناراحتی او از رفتار زن گربه‌ای، اگرچه امری پسندیده و مثبت است؛ اما اقدامات خشن و گاه بی‌رحمانه‌ی او در طول انیمیشن مانع از آن ‌می‌شود که او را‌ ‌یک الگوی مثبت بنامیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

«بتمن، هاش» انیمیشنی در فضای ابرقهرمانی است که داستان مبارزه‌ی بتمن با تبهکاری ناشناخته به نام هاش را روایت ‌می‌کند. نبردهای تن‌به‌تن، تیراندازی، گروگان‌گیری و انفجارهای متعدد باعث شدت‌‌یافتن خشونت در این انیمیشن شده است. نمایش جسد خون‌آلود در‌ ‌یکی از صحنه‌ها و چهره‌ی ترسناک برخی شخصیت‌ها نیز قابلیت ترساندن کودکان را دارد. در دوبله‌‌ی اثر از برخی کلمات و افعال نامناسب استفاده شده است. همه شخصیت‌ها ازجمله بتمن به‌عنوان شخصیت مثبت، از خشونت استفاده می‌کنند و خشونت تنها راه‌حل نجات شهر از دست تبهکاران معرفی ‌می‌شود. والدین لازم است بدانند شدت بالای خشونت و ترس، این انیمیشن را به اثری نامناسب برای کودکان تبدیل کرده است. لازم است والدین در گفت‌وگوهای خود به خشونت بالای سریال اشاره کنند و نظر فرزند خود را درباره‌ی علت آن جویا شوند. گفت‌وگو درباره‌ی شخصیت‌های منفی و چرایی مبارزه‌ی بتمن با آنان نیز ازجمله مواردی است که ‌می‌توان در گفت‌وگو به آن‌ها اشاره کرد.

خلاصه: والدین لازم است بدانند شدت بالای خشونت و ترس، این انیمیشن را به اثری نامناسب برای کودکان تبدیل کرده است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا بتمن از مرگ «هاش» ناراحت شد؟

چه تفاوتی در رفتار زن گربه‌ای در طول انیمیشن ایجاد شد؟

این انیمیشن با سایر آثاری که درباره‌ی ابرقهرمان‌ها دیده‌ای، تفاوتی داشت؟

آیا ‌میزان خشونت این انیمیشن طبیعی است؟

خلاصه: چرا بتمن از مرگ «هاش» ناراحت شد؟

داستان انیمیشن

با ورود تبهکار جدیدی به «گاتهام»، «بتمن» تلاش ‌می‌کند تا هرچه سریع‌تر او را پیدا کند. «هاش»، تبهکار جدید شهر، همه‌‌ی تبهکاران را تحت فرمان گرفته است تا بتمن را از بین ببرد. بتمن برای پیداکردن هاش، با «زن گربه‌ای» همراه می‌شود و ابتدا برخی تبهکاران را دستگیر ‌می‌کند. هاش برای ضربه‌زدن به بتمن، شروع به حذف نزدیکان او ‌می‌کند و در اولین قدم دوست قدیمی «بروس‌وین»، «توماس الیوت» را، توسط «جوکر» ‌می‌کشد. بتمن با بررسی و انجام تحقیق متوجه ‌می‌شود که هاش همان «ریدلر»، تبهکار قدیمی است، که با ظاهری جدید اقدامات غیرقانونی می‌کند. هاش پس از کشتن الیوت، زن گربه‌ای ‌‌یا همان «سلینا» را می‌رباید و از بتمن ‌می‌خواهد برای نجات او به کارخانه‌ای قدیمی برود. بتمن در محل موردنظر وارد مبارزه با هاش می‌شود و او را شکست ‌می‌دهد. بتمن تنها قصد دستگیری هاش را دارد؛ اما زن گربه‌ای که علاقه‌ی زیادی به بتمن دارد، زنده‌ماندن هاش را خطری جدی برای بتمن می‌داند و هاش را از بین ‌‌می‌برد و سلینا که متوجه ناراحتی بتمن ‌می‌شود، با وجود علاقه‌ی زیاد به بتمن، او را ترک ‌می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Justin Copeland/ جاستین کوپلند نویسنده/ مترجم: Ernie Altbacker / ارنی آلتبِیکر نام تهیه‌کننده: Amy McKenna/ امی مک کنا نام بازیگران: Jennifer Morrison, Jason O'Mara, Geoffrey Arend, Jerry O'Connell/ جنیفر موریسون، جیسون اومارا، جفری آرند، جری اوکانل نام شخصیت‌ها:

بتمن: قهرمان داستان که نام واقعی‌اش بروس‌وین است. او فردی ثروتمند است که با تبهکاران مبارزه ‌می‌کند. او به سلینا ‌‌یا همان زن گربه‌ای علاقه‌مند است،

زن گربه‌ای: سلینا ‌‌یا زن گربه‌ای ابتدا مشغول به تبهکاری و دزدی است؛ اما در ادامه همراه بتمن می‌شود و با هاش مبارزه ‌می‌کند. او مخالف اصول بتمن از جمله نکشتن تبهکاران است و به همین دلیل از او جدا ‌می‌شود،

هاش: او تبهکاری قدیمی به نام ریدلر است که به دلیل بیماری، به دریچه لازاروس می‌رود و در آنجا بهبود ‌‌می‌یابد. او اکنون با نام هاش وارد گاتهام شده است تا با همکاری سایر تبهکاران بتمن را از بین ببرد،

توماس الیوت: دوست قدیمی بروس‌وین که اکنون دکتری مجرب است. او بروس را از مرگ نجات ‌می‌دهد. توماس توسط ریدلر، بیمار سابق خود، کشته ‌می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا کمپانی سازنده: برادران وارنر
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه