بتمن، ‌هاش

بررسی تخصصی انیمیشن Batman Hush

بتمن، ‌هاش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تبهکار مرموزی به نام هاش، بقیه تبهکاران گاتهام را همراه خود می‌سازد تا بالاخره بتمن را از بین ببرد و کنترل شهر را به‌دست بگیرد. بتمن به کمک زن گربه‌ای به نبرد هاش و سایر تبهکاران ‌می‌رود. «بتمن، هاش» انیمیشنی ابرقهرمانی است که در سال ۲۰۱۹ ‌میلادی ساخته شده است.

سال 2019 74 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

هدف اصلی هاش و سایر تبهکاران کشتن بتمن و نزدیکانش است، ازاین‌رو رفتارهای کاملاً خشن و وحشیانه‌ای مانند قتل الیوت را از خود نشان ‌می‌دهد. بتمن اگرچه شخصیت مثبت انیمیشن است؛ اما برای نجات شهر از دست تبهکاران از خشونت استفاده ‌می‌کند، برای مثال با ضرب‌وشتم شدید، جوکر را مجبور می‌کند تا درباره‌ی هاش اعتراف کند. خون‌ریزی، درگیری‌های تن‌به‌تن، تیراندازی، گروگان‌گیری کودک، انفجار و استفاده از سلاح‌های مختلف دیگرمضامین خشن موجود در این انیمیشن است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

جسد خون‌آلود الیوت، دوست بروس‌وین، دربرابر مخاطب قرار ‌می‌گیرد. چهره‌ی برخی تبهکاران مانند هاش، به‌صورتی است که ممکن است برخی مخاطبان کم‌سن‌و‌سال را بترساند. انفجارها، درگیری‌ها و تیراندازی‌ها نیز صرفاً به دلیل ماهیتشان قابلیت آزاردادن برخی کودکان را دارند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌ها در دیالوگ‌های خود چندین‌بار از افعال و کلمات ناشایستی هم‌چون «خفه شو»، «احمق» و... استفاده ‌می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

تم اصلی داستان مرگ و کشتن طرف مقابل است. هاش و گروه تبهکاران برای ازبین‌بردن بتمن دست به هرکاری ‌می‌زنند و بتمن نیز برای مبارزه با آنان از خشونت استفاده ‌می‌کند. زن گربه‌ای اگرچه از اواسط داستان همراه بتمن ‌می‌شود؛ اما در ابتدای آن مشغول دزدی است.

جزئیات
الگوی مثبت

مبارزه‌ی بتمن با تبهکاران، تلاش او برای نجات هاش و ناراحتی او از رفتار زن گربه‌ای، اگرچه امری پسندیده و مثبت است؛ اما اقدامات خشن و گاه بی‌رحمانه‌ی او در طول انیمیشن مانع از آن ‌می‌شود که او را‌ ‌یک الگوی مثبت بنامیم.

چرا بتمن از مرگ «هاش» ناراحت شد؟

چه تفاوتی در رفتار زن گربه‌ای در طول انیمیشن ایجاد شد؟

این انیمیشن با سایر آثاری که درباره‌ی ابرقهرمان‌ها دیده‌ای، تفاوتی داشت؟

آیا ‌میزان خشونت این انیمیشن طبیعی است؟

خلاصه: چرا بتمن از مرگ «هاش» ناراحت شد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه