• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

بارباپاپا

بارباپاپا

بررسی تخصصی انیمیشن Barbapapa

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بارباپاپا موجودی گرد و صورتی‌رنگ است که می‌تواند تغییر شکل بدهد و به شکل هرچیزی دربیاید. او به همراه بارباماما و دیگراعضای خانواده‌اش تلاش می‌کند تا با کمک‌کردن به حیوانات و افراد دیگر، جایگاه خود را پیدا کند. این انیمیشن از کتابی تصویری به زبان فرانسه، در سال ۱۹۷۳ اقتباس شده است.

سال 1973 ۹۳ قسمت، هر قسمت ۵ دقیقه. جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

بارباپاپا در اولین روز حضورش در دنیا، در قفسی به باغ‌‌وحش فرستاده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

کمک‌کردن به دیگران، ‌همکاری، دوستی و محبت، تلاش برای خوشحال‌کردن فردی که ناراحت است و غصه می‌خورد و... از پیام‌های مثبت انیمیشن است.

جزئیات
الگوی مثبت

بارباپاپا به شکل‌های مختلفی درمی‌آید تا به دیگران کمک کند. او با حیوانات مختلف ارتباط بر‌قرار می‌کند و تلاش می‌کند به دیگران محبت کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این انیمیشن درباره‌ی زندگی خانوادگی موجوداتی تخیلی به نام بارباپاپاست و لازم است درباره‌ی فانتزی‌بودن این موجودات با فرزندان کم‌سن خود گفت‌وگو کنید. بارباپاپا در قسمت‌های اول انیمیشن به‌خاطر تنهایی و زندانی‌بودن در قفس غصه می‌خورد. با فرزندان خود درباره‌ی احساس تنهایی بارباپاپا صحبت کنید و اگر احساس تنهایی می‌کرد، به او اطمینان خاطر بدهید که همراهش هستید. اگر فرزندتان از بارباپاپا تقلید می‌کند، نگران نباشید. بارباپاپا موجود مهربانی است که سعی می‌کند به همه کمک کند، می‌توانید در موقعیت‌های مختلف به مهربانی بارباپاپا اشاره کنید و البته فراموش نکنید خیالی‌بودن توانایی‌های باربا‌ها را به فرزندان کم‌سن‌وسال خود یاد‌آور شوید.

خلاصه: لازم است درباره‌ی فانتزی‌بودن این موجودات با فرزندان کم‌سن خود گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو در دنیا موجودی وجود دارد که بتواند مانند باربا‌‌ها به هرشکلی دربیاید؟

کار گروهی چگونه به موفقیت باربا‌ها در موقعیت‌های مختلف کمک می‌کند؟

هریک از باربا‌ها استعداد و علائق خاصی دارند؛ مانند نقاشی‌کشیدن، علاقه به حیوانات، ‌علاقه به ورزش، مطالعه و...، از فرزند خود بپرسید که به کدام‌یک از بچه‌باربا‌ها احساس نزدیکی می‌کند؟

خلاصه: کار گروهی چگونه به موفقیت باربا‌ها در موقعیت‌های مختلف کمک می‌کند؟

داستان انیمیشن

«باربا‌پاپا» موجودی صورتی‌رنگ و نا‌شناخته است که در یکی از روز‌های بهاری از داخل باغچه‌ی «فرانک» و «سیندی» (دو کودک ساکن خانه) می‌روید. ابتدا او را به «باغ‌وحش» می‌فرستند؛ اما او تنهایی را دوست ندارد، ازاین‌رو بدنش را تغییر شکل می‌دهد و از قفس خارج می‌شود. بارباپاپا تلاش می‌کند به همه موجودات کمک کند و با تغییر شکل وسیله‌ی راحتی آن‌ها را فراهم نماید. بارباپاپا به دنبال هم‌نوعانش می‌گردد و با «بارباماما» خانواده‌ تشکیل می‌دهد و به همراه فرزندانشان که آن‌ها هم از زیر خاک روییده‌اند،‌ خانه‌ای بزرگ برای خود می‌سازند.

جزئیات انیمیشن

نویسنده/ مترجم: Talus Taylor, Annette Tison / تالوس تایلور، آنت تیسون

بارباپاپا: موجودی خیالی و صورتی‌رنگ که می‌تواند خودش را به هرشکلی دربیاورد.

کشور سازنده: فرانسه، آمریکا، ژاپن، هلند

کمپانی سازنده: ‏Production Co

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد