اژدهای یخی:افسانه بابونه های آبی

بررسی تخصصی انیمیشن ice dragon:legend of the blue daisies

اژدهای یخی:افسانه بابونه های آبی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«اژدهای یخی: افسانه‌ی بابونه‌های آبی» انیمیشنی ماجراجویانه و فانتزی درباره‌ی ملودی است. ملودی، دختری شجاع و مهربان است که همراه پدربزرگش، نیکولاس، در مکان مقدس زندگی می‌کنند. اهالی دهکده درست زمانی‌که دیگر باور کرده‌اند اژدهای یخی وجود ندارد و اعتقادشان را به سرود مقدس از دست داده‌اند، با اژدهای یخی روبه‌رو می‌شوند و اهالی دهکده سعی می‌کنند با اتحاد و همدلی و اعتقاد به سرود مقدس اژدهای یخی را شکست دهند.

سال 2018 56دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

طبق افسانه‌ها «دراگون» نگهبان سرود مقدس بوده است که بعد از سرپیچی از کارش به اژدها تبدیل می‌شود و «مایکل» می‌آید با او مقابله می‌کند و بین آن‌ها درگیری رخ می‌دهد تا اینکه مایکل اژدها را در زمین زندانی می‌کند. بعد از اینکه «هانتر»، سگ «لیف»، باعث بیدارشدن اژدهای یخی می‌شود، اژدها به همراه گرگ‌هایش به اهالی دهکده حمله می‌کند که ملودی به کمک لیف و نیکولاس اژدهای یخی را شکست می‌دهند. هانتر (سگ لیف) و نیکولاس، با پرتاب اژدها بیهوش می‌شوند؛ اما آسیبی نمی‌بیند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ملودی و پدربزرگش در دهکده‌ای زیبا زندگی می‌کنند که در نزدیک این دهکده اژدهایی در کوه زندگی می‌کند. لیف و ملودی باعث بیدارشدن اژدها می‌شوند و اژدها و گرگ‌هایش به دهکده حمله می‌کنند و مردم دهکده مجبور به مقابله با اژدها می‌شوند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

مردم زمانی‌که حرف‌های نیکولاس را باور نمی‌کنند، او را مسخره می‌کنند و باعث می‌شوند که او به آب‌نما بیافتد. هم‌چنین لیف بدون اجازه، شیرینی برمی‌دارد.

جزئیات
پیام مثبت

ملودی دختری شجاع و مهربان است. او در دهکده به اهالی کمک می‌کند و به آن‌ها محبت می‌ورزد. زمانی‌که اژدهای یخی به دهکده حمله می‌کند، مردم با ایمان قوی و اتحاد باعث نابودی اژدها می‌شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

ملودی همراه پدربزرگش در مکان مقدس زندگی می‌کند. او و پدربزرگ سعی می‌کنند به اهالی دهکده کمک کنند و سرود مقدس را به یاد آن‌ها بیاورند تا از آن‌ها محافظت کنند. لیف نیز دراین‌میان به کمک ملودی و نیکولاس می‌آید تا اژدهای یخی را شکست دهند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودکتان بخواهید داستان انیمیشن را برای شما تعریف کند، ببینید آیا متوجه پیام داستان شده است یا خیر؟

 با کودکتان درباره‌ی اهمیت کار گروهی و اتحاد با یکدیگر صحبت کنید.

درباره‌ی احترام به بزرگترها با کودکتان صحبت کنید.

خلاصه: درباره‌ی موضوع داستان و پیام انیمیشن با کودکتان صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

زمانی‌که اهالی دهکده به این موضوع ایمان آورده بودند که دیگر اژدهای یخی وجود ندارد، اژدها از دل کوه بیرون می‌آید. اگر فکر می‌کنید این ماجرا ممکن است کودک شما را بترساند، بهتر است در انتخاب اثر دقت کنید. اگر کودک شما با تماشای این انیمیشن دچار ترس شد، سعی کنید برای غلبه بر ترسش به او راه‌حل ارائه دهید. او را در آغوش بگیرید و از او دعوت کنید تا پایان خوش داستان را مشاهده کند.

قسمتی از فیلم روی جادو و افسانه بنا شده، بهتر است درباره‌ی خیالی‌بودن سِحر و جادو و وجود اژدها با کودکان صحبت کنید. لیف برای اینکه دربرابر ملودی شجاع و قوی جلوه کند، دعوت ملودی را قبول می‌کند و به کوه اژدها می‌روند و باعث بیدارشدن اژدهای یخی می‌شوند، با کودکتان درباره‌ی مزایای نه‌گفتن در هرشرایطی صحبت کنید. زمانی‌که اهالی دهکده با نظر نیکولاس موافق نیستند، او را مسخره می‌کنند و باعث می‌شوند که نیکولاس به دریاچه بیافتد، بهتر است با کودکانتان درباره‌ی احترام به بزرگترها صحبت کنید.

به‌طور کلی فیلم صحنه‌های خشن و ترسناک زیاد دارد، برای کم‌کردن بار منفی این صحنه‌ها بهتر است با کودکانتان صحبت کنید. ملودی دختری شجاع و مهربان است، او به همه اهالی دهکده کمک می‌کند و همه‌ی اهالی نیز او را دوست دارند. برای کودکان هفت‌سال به پایین که توانایی تشخیص واقعیت از خیال را ندارند، این انیمیشن نمی‌تواند مناسب باشد.

خلاصه: صحنه‌های ترسناکی مانند بیدارشدن اژدهای یخی و حمله به مردم دهکده در انیمیشن وجود دارد که ممکن است کودکان را بترساند. برای انتخاب اثر به وجود صحنه‌های ترسناک و وجود جادو و اژدها در انیمیشن دقت کنید.

داستان انیمیشن

«ملودی» دختری شجاع و مهربان است. او همراه پدربزرگش، «نیکولاس»، در دهکده‌ای زیبا زندگی می‌کند. نیکولاس با حفاری در مکان مقدسی، سعی می‌کند داستان افسانه‌ها را کشف کند و کلید پیروزی دربرابر «اژدهای یخی» را بیابد. نیکولاس سعی می‌کند افسانه‌ها را با نقل‌کردن برای کودکان نگهداری کند؛ اما مردم دهکده داستان‌های او را دروغ می‌دانند و هیچ اعتقادی به وجود اژدهای یخی ندارند، تا اینکه اژدهای یخی از خواب بیدار می‌شود و به دهکده می‌آید. سپس اهالی دهکده با کمک هم و ایمان به «سرود مقدس» اژدهای یخی و گرگ‌هایش را شکست می‌دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Bruce w.stacey / بروس دبلیو استاسی

نویسنده / مترجم: Bruce w.stacey / بروس دبلیو استاسی

نام تهیه‌کننده: Bruce w.stacey / بروس دبلیو استاسی

نام بازیگران: Rheal rees, Justin dube, Bill bray / ریال ریز، جاستین دوب، بیل بری

نام شخصیت‌ها:

ملودی: دختر شجاع و مهربانی که همراه پدربزرگش در دهکده‌ای زیبا زندگی می‌کند و او با کمک مردم دهکده اژدها را شکست می‌دهد،

نیکلاس: پدربزرگ ملودی است، او سعی می‌کند رموز مکان مقدس را کشف کند و سرود مقدس را به یاد اهالی دهکده بیاورد،

لیف: دوست ملودی است، او پسر بازیگوش و باهوشی است و در نبرد با اژدها همراه ملودی می‌جنگد.

 

کشور سازنده: کانادا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه