اژدهاسواران: به‌سوی ناشناخته‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن Dragons: RACA TO The Edg

اژدهاسواران: به‌سوی ناشناخته‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن سریالی براساس فیلم «How to train your dragon» ساخته شد و فصل سوم از این مجموعه است. «هیکاپ» شخصیت اصلی داستان، در تلاش برای ایجاد زندگی آرام بین  «اژدها» و «وایکینگ‌ها» با تبهکاری به نام «دگر» مواجه می‌شود که مانع اصلی کار اوست. همکاری هیکاپ و دوستانش با کمک اژدهایان، منجر به موفقیت و پیروزی آن‌ها می‌شود.

سال 2015 شش‌قسمت 22 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت‌های موجود در این اثر عموماً فانتزی یا در قالب طنز است. تنها در برخی صحنه‌ها درگیری‌های لفظی در قالب خشونت‌هایی ناشی از عصبانیت بین دگر و هیکاپ صورت می‌گیرد که بدون خونریزی یا قطع عضو و هرگونه صحنه‌ی خشونت‌آمیز جدی دیگر اتفاق می‌افتد. درگیری اژدهایان با یگدیگر و استفاده از نیروهای ماورایی و آتشین خود در مقابل یکدیگر نیز، از دیگرصحنه‌های خشونت‌آمیز فانتزی این اثر است.

جزئیات
ترس

فانتزی‌بودن فضای فیلم و داستان از میزان شدت ترس در این اثر می‌کاهد. هیجانات ناشی از توانایی‌های ماورایی اژدهایان، سقوط آزاد، درگیری‌های دگر و هیکاپ و تلاش هیکاپ و دوستانش برای پیداکردن اژدهای برفی می‌تواند میزان کمی از ترس و هیجان را ایجاد کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

«گستاو» بعد از ناراحتی از برادرش و دوستان او، به برادرش هیکاپ دروغ می‌گوید و با طرح نقشه‌ای با کمک دگر برادرش، هیکاپ را، برخلاف میل باطنی‌اش مجبور به پس‌دادن چشم اژدها می‌کند. خیانت او به برادرش علاوه بر لجبازی، ناشی از جهالت و نادانی او هم بود که منجر به تأسف و پشیمانی‌اش می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی، تلاش و پشتکار و اراده‌ی قوی برای رسیدن به اهداف، ازجمله نکات مثبت این اثر است که در رفتار هیکاپ، شخصیت اصلی داستان و سایر دوستانش به‌طور کامل مشهود است. آن‌ها با کمک به یکدیگر با وجود شکست و ناموفقیت‌های پی‌درپی، از تلاش بازنماندند و برای رسیدن به هدف خود تلاش کردند.

جزئیات
الگوی مثبت

هیکاپ با تشویق پدرش، با پشتکار و اراده‌ی قوی و با پشت‌سرگذاشتنِ شکست‌ها و ناموفقیت‌ها در مسیرِ رسیدن به هدفش، تلاش می‌کند. دوستان هیکاپ او را تنها نمی‌گذارند و به او برای پیشبرد اهدافش کمک می‌کنند. آن‌ها برای نجات یکدیگر هرخطری را به جان می‌خرند و در بروز حوادث برای نجات یکدیگر، از هیچ‌تلاشی دریغ نمی‌کنند. دوستان هیکاپ و اژدهایان، هنگام حمله و درگیری‌ها، با اتحاد و هماهنگی با یکدیگر برای موفقیت همکاری می‌کنند.

ادامه متن

چه عاملی منجر به موفقیت هیکاپ شد؟

چرا گستاو به برادرش خیانت کرد؟

برخورد هیکاپ در مقابل برادرش که به او دروغ گفت و خیانت کرد، چه بود؟

اگر به‌جای گستاو بودی، برای اثبات توانمندی‌های خود چه می‌کردی؟

نکات مثبت و منفیِ داستان را برای فرزند خود روشن کنید و درباره‌ی راه‌حل‌های آن گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه