اسپریت، سوارکار آزاد

بررسی تخصصی انیمیشن SPIRIT RIDING FREE

اسپریت، سوارکار آزاد

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لاکی در محل زندگی جدیدش، دوستان بسیار صمیمی پیداکرده و صاحب اسبی دوست‌داشتنی به‌نام اسپریت شده است. در این مجموعه، اهمیت دوستی، کار گروهی و رفتار محبت آمیز والدین با فرزندان به‌خوبی نمایش داده شده است. فصل اول این مجموعه در سال ۲۰۱۷ ساخته شده که به دلیل استقبال مخاطبان، ساخت آن تا فصل هشتم نیز تمدید شده است.

سال 2017 شش‌قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در زمانی‌که لاکی و دوستانش در کوهستان مشغول سوارکاری هستند، چند انفجار شدید رخ می‌دهد؛ اما به هیچ‌کدام از آن‌ها آسیبی نمی‌رسد. به‌طورکلی این مجموعه عاری از هرنوع خشونتی است.

جزئیات
ترس

به جز چند مورد بسیار محدود و با شدت کم، سریال دارای صحنه‌های ترسناک نیست. در یکی از صحنه‌ها که مربوط به خاطرات پدرلاکی است، یک اسکلت به نمایش در‌می‌آید. در یک صحنه نیز لاکی و دوستانش مورد حملۀ یک خرس قرار می‌گیرند که با کمک اسپریت و پدرش نجات پیدا می‌کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فصل اول سریال عاری از هر نوع ناهنجاری اجتماعی است. در دوبلۀ این اثر نیز ناهنجاری خاصی مشاهده نمی‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

لاکی با وجود اینکه تازه وارد شهر شده؛ اما به سرعت دوستان خوبی پیدا کرده است و رابطۀ صمیمانه‌ای را با آن‌ها آغاز می‌کند. لاکی و دوستانش از آزار‌رساندن دیگران به اسب‌ها جلوگیری کرده و به صورت محبت‌آمیزی با آن‌ها رفتار می‌کنند. کارگروهی لاکی و دوستانش باعث موفقیت‌های آن‌ها در تمامی مسائل و چالش‌ها می‌شود. پدر لاکی رفتار محبت‌آمیزی با او دارد و رابطۀ صمیمانه‌ای بین آن‌ها برقرار است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لاکی دختری با‌انگیزه و فعال است که هرگز از تلاش‌کردن منصرف نمی‌شود. او چندبار خود را به خطر می‌اندازد تا مانع آزار و اذیت اسب‌ها توسط صاحبانشان شود. لاکی و دوستانش رفتار محبت‌آمیز و صمیمانه‌ای نسبت به یکدیگر دارند.

کودک شما به کدام شخصیت علاقۀ بیشتری نشان می‌دهد؟ با این سؤال می‌توانید نوع الگوپذیری فرزند خود را بهتر شناخته و در صورت لزوم، آن را تغییر دهید.

 دوستی با ابیگل و پرو، چه کمکی به لاکی کرد؟ با این سؤال می‌توانید به بیان اهمیت دوستی و تأثیرات مثبت آن بپردازید.

سعی کنید مفهوم دوستی را از تقسیم وسایل، یا هم‌بازی‌بودن برای فرزند خود گسترش داده و به مفاهیم عالی و ارزش‌مندتر نیز اشاره کنید.

نظر کودک شما در مورد نوع رفتار لاکی و دوستانش با اسب‌ها چیست؟ در حین گفت‌وگو به اهمیت حفظ حقوق حیوانات و پرهیز از آزار و اذیت آنان اشاره کنید.

خلاصه: دوستی با ابیگل و پرو، چه کمکی به لاکی کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه