• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

ابی ‌هچر

ابی ‌هچر

بررسی تخصصی انیمیشن Abby Hatcher, Fuzzly Catcher

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  ابی هچر دختربچه‌ای است که با موجوداتی فانتزی به نام فازلی‌ها دوست می‌شود و در هرقسمت از این انیمشین به یکی از آن‌ها کمک می‌کند تا مشکلی را حل کند. هر قسمت این مجموعه با داستانی ساده و روان نکته‌ای آموزنده به کودکان می‌آموزد. در این انیمیشن خشونت و ترس وجود ندارد.

سال 2018 12 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این انیمیشن خشونت وجود ندارد. حتی صحنه‌های پرهیجان مانند پریدن از ارتفاع، فانتزی هستند.

جزئیات
ترس

صحنه‌های ترسناک این انیمیشن بسیار کم و محدود هستند و همان موارد هم با فضای فانتزی و طنز همراه است؛ مانند پرتاب‌شدن هیولای برفی از ارتفاع یا گیرافتادن بازلی در کامیون که به‌صورت فانتزی و طنزآمیز هستند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

این انیمیشن ناهنجاری اجتماعی قابل توجهی ندارد. در یک قسمت، در صحنه‌ای گذرا پیرمردی ناسزا می‌گوید.

جزئیات
پیام مثبت

در هر قسمت از داستان طی ماجراجویی‌های ابی هچر با فازلی‌ها، یک پیام مثبت به کودکان آموزش داده می‌شود. علاوه بر آن، پیام کمک به دوستان در روح کلی اثر وجود دارد؛ به‌عنوان مثال پیام‌هایی مانند کمک به دوستان، باور به توانایی‌ها، همراهی در زمان سختی، غلبه بر ترس و... .

جزئیات
الگوی مثبت

ابی هچر به‌عنوان شخصیتی که در طول کل سریال به کمک دوستان خود می‌رود و با آن‌ها با دلسوزی و مهربانی رفتار می‌کند، الگوی مناسبی برای کودکان است. علاوه بر آن در هر قسمت یکی از شخصیت‌ها با یکی از مشکلات خود دست‌وپنجه نرم می‌کند و موفق می‌شود بر آن مشکل غلبه کند که هرکدام می‌تواند الگوی مناسبی برای کودکان باشند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن برای دختران بالای سه‌سال جذاب و دوست‌داشتنی است. دختربودن قهرمان اصلی داستان، رنگارنگی تمام صحنه‌ها و فانتزی‌بودن شخصیت‌ها می‌تواند توجه کودک شما را جلب کند. ازطرفی هر قسمت از داستان، درصدد رساندن پیام مثبتی مانند ارزش دوستی یا درک توانایی‌ها ‌و استعدادهاست؛ اما در کنار این الگوهای مثبت، باارزش نشان‌دادن کارهایی مانند آرایش برای دختران کوچک، شاید با فرهنگ ایرانی متناسب نباشد.

خلاصه: این انیمیشن در هر قسمت پیام مثبتی را به کودکان منتقل می‌کند و فانتزی و رنگارنگی اثر، به‌ویژه دختربودن شخصیت اصلی داستان می‌تواند اثر را برای دختران در سنین پایین بسیار جذاب کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید چرا ابی هچر در هر قسمت به کمک دوستان خود می‌رود؟

اینکه ما به دوستان خود کمک کنیم، چه فایده‌ای دارد؟

توجه او را به روابط مهربانانه بین شخصیت‌ها جلب کنید.

براساس پیامی که هر قسمت منتقل می‌کند، از کودک خود سؤالاتی بپرسید.

اگر ارزش‌هایی که در فیلم وجود دارد؛ مانند آرایش‌کردن کودکان مغایر با ارزش‌های شماست، با کودک خود درآن‌باره گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت هر قسمت و ویژگی‌های قهرمان داستان با کودک خود گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

پدر و مادر «ابی هچر» در اولین قسمت به خانه‌ی جدیدی که در حقیقت یک هتل است، اسباب‌کشی می‌کنند. ابی امیدوار است بتواند در خانه‌ی جدید چند «فازلی» پیدا کند. پدر ابی به او ساعتی مخصوص می‌دهد که با استفاده از آن می‌تواند به قسمت‌های مختلف هتل سرک بکشد. ابی برای پیداکردن اتاق خودش در هتل به راه می‌افتد و در مسیر با یک فازلی به نام «بازلی» دوست می‌شود و تصمیم می‌گیرند تا بهترین دوست‌های یکدیگر باشند و در کنار هم باقی فازلی‌ها را پیدا کنند. ابی به کمک ساعت مخصوص و وسایل دیگر به حل‌کننده‌ی مشکلات فازلی‌ها تبدیل می‌شود و «بازلی» هم به‌عنوان دستیار او کار می‌کند. در هر قسمت یکی از فازلی‌ها با مشکلات کوچکی (مثل زخمی‌شدن مختصر دست و پا، ناامیدشدن از استعدادها و...) روبه‌رو می‌شوند و ابی به همراه بازلی به کمک آن‌ها می‌رود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Kyran Kelly/ کیران کلی

نویسنده: Rob Hoegee / راب هوجی

نام تهیه‌کننده:Jonah Stroh, Cynthia Taylor / جونا استره، سینیتا تایلور

نام بازیگران: Macy Drouin Wyatt White,  / ویت وایت، مکی دروین

نام شخصیت‌ها:

ابی ‌هچر: فازلی‌ها موجوداتی فانتزی هستند که دختربچه‌ای به نام ابی ‌هچر به‌عنوان نگهبان آن‌ها برگزیده می‌شود و در هر قسمت وقتی مشکلی برای فازلی‌ها به‌وجود می‌آید، به کمکشان می‌رود.

کشور سازنده: کانادا

کمپانی سازنده: Nickelodeon

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد