• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آواز

آواز

بررسی تخصصی انیمیشن sing

author-img

توسط : مریم عسگری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

صاحب یک سالن نمایش که کارش کساد شده به دنبال راهی است تا بتواند به کارش رونق بدهد. او فکرها و ایده‌های مختلفی دارد، ولی درنهایت یک مسابقه‌ی آوازخوانی برگزار می‌شود. کسانی که برای مسابقه انتخاب می‌شوند جوجه تیغی، خوک، موش، گوریل، مینا و غیره هستند. درنهایت مسابقه‌ی بی‌نظیری برگزار می‌شود و هرکدام از خواننده‌ها هم مشکل خاص خودشان را دارند. این اثر دارای موسیقی نسبتاً تندی است که حیوانات در بیشتر اوقات درحال آوازخواندن و رقص هستند و در بعضی از صحنه‌ها لباس‌های باز دارند.

سال 2016 110 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

این اثر جز در چند مورد گذرا، خشونت جدّی ندارد. مایک که یک موش اجراکننده‌ی خیابانی است به یک رهگذر پرخاش می‌کند و به او «دروغگو» می‌گوید. در صحنه‌ی دیگری، خرسی که مایک او از او کلاهبرداری کرده به دنبال مایک است تا پولش را پس بگیرد.

جزئیات
ترس

در این اثر در چندمورد فانتزی و گذرا ترس وجود دارد. زمانی که برق سالن تئاتر به‌علّت بدهی در زمان تمرین قطع می‌شود و یک نفر برای وصل‌کردن برق به پشت‌بام رفته و احتمال افتادن او از لبه‌ی دیوار وجود دارد. جانی که برای زیادشدن سرعت رانندگی‌اش برای شرکت در برنامه‌ی دزدی پدرش تمرین رانندگی می‌کند، دریکی از تمرین‌ها گمان می‌کند که پدرش را زیر گرفته است. در یک صحنه هم فرار میمون‌های دزد از دست پلیس را می‌بینیم.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این اثر، ناهنجاری‌هایی وجود دارد. تم داستان مسابقه‌ی خوانندگی است و در آن موسیقی تند و زیاد پخش می‌شود. همچنین در طول اثر نیز این رقص و آواز از طرف کسانی که برای مسابقه انتخاب شده‌اند وجود داشت. اوج خوانندگی و رقص هم در انتهای داستان است.

جزئیات
پیام مثبت

در زمان بحران‌ها باید به دنبال خلّاقیت باشیم. باسترمون در این اثر، زمانی که سالن تئاترش از رونق افتاده بود، با خلّاقیتی که به خرج داد توانست مسابقه‌ی خوانندگی باشکوهی برگزار کند. رزیتا نشان داد که یک مادر هم می‌تواند تمام وظایف مادری را با خلّاقیت انجام دهد و هم در جهت علاقه‌اش تلاش کند. مینا با غلبه بر ترس از جمعیت، توانست بهترین خواننده در اجرای نمایش باشد. در پایان داستان این رقابت‌ها به رفاقت تبدیل شد و همه برای موفق‌شدن نمایش همکاری کردند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

باسترمون با داشتن خلّاقیت ، ادی با حمایت و روحیه‌دادنش، شرکت‌کنندگان در مسابقه با همکاری‌شان، رزیتا تلاش فراوانش، مینا با غلبه بر ترسش و جانی را با انتخاب درستش می‌توان الگوهای مثبت این اثر دانست.

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر درمورد یک صاحب سالن تئاتر است که کارش کساد شده است و به دنبال راهی برای بیرون‌آمدن از این مشکل است. او با برگزاری یک مسابقه‌ی خوانندگی، باعث کشف بسیاری از استعدادها می‌شود. با فرزندان خود درمورد خلاقیت در زمانی که به مشکل برمی‌خورند صحبت کنید.

هرکدام از شخصیت‌های داستان به‌نوعی مشکلی دارند. اما برای اینکه به هدفشان یعنی خوانندگی برسند در جهت رفع مشکل خود تلاش می‌کنند. نظر فرزندانتان را درمورد هرکدام از شخصیت‌های شرکت‌کننده در داستان بپرسید که آیا آن شخصیت فردی هدفمند است یا خیر؟ درمورد راه‌های رسیدن به هدف با آنان گفت‌وگو کنید. همچنین از آن‌ها بخواهید به دنبال استعدادهای خود و تقویت آن باشند. درمورد اینکه چگونه رقابت را می‌توان به رفاقت تبدیل کرد گفت‌وگو کنید.

این اثر دارای ناهنجاری‌هایی است که شامل صحنه‌ی موسیقی تند و رقص و آواز است.

خلاصه: تلاش و ابتکار عمل مهم‌ترین توصیه‌ی این اثر است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چه استعدادهایی دارد؟ چه کارهایی برای تقویت استعداد می‌توان انجام داد؟ آیا به نظر خودش خلّاقیت دارند یا خیر؟ چه زمان‌هایی باید خلّاق بود؟ همچنین رابطه و ارتباط نزدیک خلّاقیت با تلاش و مهارت را برای او تببین کنید تا گمان نکند درصورتی که در قدم اول به ابتکار عمل نرسد باید ناامید شود.

درمورد خلّاقیت‌هایی که هرکدام از شرکت‌کنندگان در مسابقه برای اینکه مشکل خود را حل کنند تا در مسابقه حضور داشته باشند از فرزندانتان بپرسید. درمورد پیامدهایی که ناهنجاری اجتماعی اثر بر روی فرزندتان دارد نیز بررسی‌های لازم را انجام دهید.

خلاصه: درمورد خلّاقیت‌های هرکدام از شخصیت‌های داستان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

شخصیت اصلی در این گروه حیوانات، کوالایی به نام «باسترمون» است. او مدیر تئاتری است که در تلاش است رونق تئاترش را قبل از اینکه به تصاحب بانک دربیاید به روزهای اوج بازگرداند.

او به‌عنوان آخرین تلاش، قصد دارد مسابقات خوانندگی برگزار کند. جایزه‌ی مسابقه هزار دلار تعیین می‌شود. اما یک اشتباه ساده در آگهی تعدادی صفر به رقم مذکور اضافه کرده تا باستر بیش‌ازپیش در تنگنای مالی قرار گیرد. این رقم بالا افراد بااستعداد فراوانی را از دور و نزدیک گرد هم جمع می‌کند.

«مایک»، موشی بدسیرت، «رزیتا»، مادر خانه‌داری که صاحب دو جین بچه‌خوک است، «اَش»، جوجه‌تیغی عاشق راک که تمایل زیادی به خارج‌شدن از زیر سایه‌ی دوست‌پسرش دارد، «جانی»، گوریلی که نمی‌تواند بین علاقه‌اش به خوانندگی و شغلش که راننده‌ی ماشین هنگام سرقت‌های پدرش از بانک است تعادل برقرار کند، «مینا»، فیل نوجوانی که ترس از صحنه‌ی اجرا دارد و «گانتر»، یک خوک پرزرق‌وبرق شرکت‌کنندگان در این مسابقه هستند.

سالن تئاتر به‌علّت استفاده­‌ی غیراصولی فرو می­‌ریزد و باعث ازبین‌رفتن سالن و آرزوهای باسترمون و شرکت‌کنندگان می‌شود. اما در آخر اتفاقات خوبی پیش می‌آید. رقابت جای خود را به رفاقت می­‌دهد و به دنبال آن، همه‌ی شرکت‌کنندگان شروع به تعمیر سالن تئاتر می‌کنند. ویرانه­‌های سالن تئاتر تبدیل به محلی برای اجرای نمایش می‌شود و نمایشی سرشار از شور، امید و زندگی اجرا می­‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Garth Jennings, Christophe Lourdelet

نویسنده: Garth Jennings

تهیه‌کننده: Chris Meledandri, Janet Healy

بازیگران: Matthew McConaughey, Laura Jeanne Reese Witherspoon Seth Woodbury MacFarlane ,Tori Kelly ,John C. Reilly ,Taron Egerton‎, Scarlett Ingrid Johansson, nik kerol

شخصیت‌ها:

باسترمون: یک کوالای خوش‌بین و صاحب یک سالن اجرای موسیقی که برگزار‌کننده‌ی مسابقه‌ی خوانندگی است.

رزیتا: یک خوک اهلی خانه‌دار و مادر ۲۵ بچه که عاشق خوانندگی است‌.

مایک: یک موش اجراکننده‌ی خیابانی و بسیار مغرور اما خوش‌صدا. او برای نجات خودش دروغ هم می‌گوید.

مینا: یک فیل نوجوان و خوش‌صدا که ترس از صحنه‌‌ی اجرا دارد. اما بالاخره بر ترس خود غلبه می‌کند و شروع به خوانندگی می‌کند.

ادی‌نودلمن: یک گوسفند که دوست باسترمون است و همیشه از او حمایت می‌کند.

جانی: گوریلی که نمی‌تواند بین علاقه‌اش به خوانندگی و شغلش که راننده‌ی ماشین هنگام سرقت‌های پدرش از بانک است تعادل برقرار کند. او نوازنده پیانو است.

اَش: یک جوجه‌تیغی عاشق راک که تمایل زیادی به خارج‌شدن از زیر سایه‌ی دوست‌پسرش دارد و نوازنده‌ی ویلون و خواننده است.

گانتر: یک خوک پرزرق‌وبرق که علاقه‌ی زیادی به اجرای حرکات موزون دارد و با رزیتا اجرای نمایش دارد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Illumination Entertainment

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد