• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آلفا و امگا: مسابقات بزرگ گرگ‌ها

آلفا و امگا: مسابقات بزرگ گرگ‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن Alpha and Omega: The Great Wolf Game

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  داستان رقابت «کلودت» و «فلیت» از تیم‌های غربی و شمالی است که در آخر به رفاقت بین آن‌ها و دوستی بین دو تیم می‌انجامد.

سال 2014 44 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در قسمتی از داستان می‌بینیم که پدر فلیت روی او دست بلند می‌کند و او را جلوی دوستانش تحقیر می‌کند. همچنین «فلیت» به این نکته اشاره می‌کند که خواهرش به حدی از پدرشان می‌ترسد که نمی‌تواند با او صحبت کند؛ چون پدرشان با آن‌ها با خشونت رفتار می‌کند.

جزئیات
ترس

لحظه تعقیب‌وگریزی از خرس‌ها و «کلودت و برادرانش» را می‌بینیم که ممکن است ترسناک باشد.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی داستان را می‌توانیم نشان‌دادن یک رقابت سالم بدانیم. «کلودت» نمی‌خواهد با تقلب یا حس بد به رقیب در مسابقه برنده شود، او می‌خواهد یک رقابت سالم داشته باشد، برای همین قبل از مسابقه از مادرش می‌پرسد مهمترین چیز در روز مسابقه چیست؟ مادرش هم می‌گوید: «برنده‌شدن مهم است؛ اما مهم‌تر این است که در خودت کندوکاو کنی و خودت را بشناسی.» کلودت در زمان تمرین، تکنیک‌هایی را که بلد بود، به رقیب خود می‌آموخت و سعی می‌کرد از رقابت لذت ببرد. بچه‌گرگ‌ها با پدر و مادرشان مؤدبانه رفتار می‌کنند و پدر و مادرشان نیز متقابلاً با ادبیات خوب و لحن مهربانی با آن‌ها سخن می‌گویند و جملات دلگرم‌کننده‌ای به آن‌ها می‌گویند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

کلودت دختر مهربانی است، سعی می‌کند هیجانات مثبت و منفی خود را کنترل کند. برای پیروزی، بیش از اندازه شادی نمی‌کند تا رقیبش را ناراحت نکند. همچنین از شکست، زیادی احساس تأسف نمی‌کند و برای هرچیزی عصبانی نمی‌شود. او دختر خوش‌رویی است و با پدر و مادرش خوش‌رفتار است.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «آلفا و امگا: مسابقات بزرگ گرگ‌ها» درباره‌ی پروسه آماده‌شدن بچه‌گرگ‌ها برای مسابقه است. آن‌ها در طول داستان پیروزی و شکست را به تصویر می‌کشند و از احساساتشان صحبت می‌کنند. هردو نوع رقابت سالم و ناسالم نشان داده می‌شود. اینکه سرانجامِ هرکدام چه خواهد بود و تشخیص اینکه کدام بهتر است، برعهده فرزندتان بگذارید. دو نوع از والدین و دو شیوه‌ی تربیتی در داستان نمایش داده می‌شود؛ خانواده‌ای که حمایتگر است و پدری که فقط می‌خواهد فرزندانش برنده شوند، حالا به هر قیمتی که بشود! ادبیات شخصیت‌های داستان (در دوبله‌ی نسخه فیلم‌گردی) مناسب است و از الفاظ بد استفاده نمی‌شود. مفهوم «دوستی» در این انیمیشن جایگاه خاصی دارد. ارزشمنددانستن رابطه‌ی دوستی و ارجحیت‌دادن آن به برنده‌شدن در مسابقه، نکته مثبت و ارزشمندی است که باید به آن توجه شود. بهتر است فرزندتان را در دیدن انیمیشن همراهی کنید و به سؤالاتش در حین داستان پاسخ دهید.

خلاصه: انیمیشن «آلفا و امگا: مسابقات بزرگ گرگ‌ها» نکات مثبت قابل توجهی دارد و از خشونت و ترس بسیار کمی برخوردار است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا بچه‌های تیم غربی از پدر «کلودت» خواستند تا مربی آن‌ها باشد؟

چرا پدر فلیت از او خواست تا هرطور شده در مسابقه برنده شود؟

مهم ترین چیز در یک مسابقه چیست؟ برنده‌شدن؟

آیا باید برای برنده‌شدن دست به هرکاری بزنیم؟

خلاصه: درباره‌ی شخصیت‌ها، تصمیماتشان و روند داستان با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«کلودت» و برادرانش روزی مشغول بازی در زمین بازی بودند که متوجه می‌شوند مسابقات بزرگی درحال برگزاری است. آن‌ها متوجه می‌شوند مدت‌هاست نوجوانان «تیم غربی» در این مسابقات شرکت نمی‌کنند. «کلودت» از این بابت ناراحت می‌شود و در پی جمع‌کردن تیم می‌رود. او «رانت» و «اگنس» را که یک بچه‌خرس و یک جوجه‌تیغی هستند، پیدا می‌کند و با آن‌ها به اضافه خودش و دو برادرش، «تیم غربی» را تشکیل می‌دهند؛ اما این تیم ضعف‌هایی دارد که باید یک مربی آن‌ها را رفع کند، پس کلودت از پدرش می‌خواهد که مربیگری آن‌ها را قبول کند. تیم غربی در مسابقه اول برنده می‌شوند و در روز دوم مسابقه تصمیم می‌گیرند بهترین خودشان را انجام دهند. تیم شمالی که در مقابل آن‌ها بودند، خطاهای زیادی در طول مسابقه انجام دادند؛ اما در آخر طی یک مسابقه بین بهترین‌های هردو تیم، یعنی «کلودت» و «فلیت»، مسابقه به‌طور مساوی تمام شد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Richard Rich / ریچارد ریچ

نویسنده / مترجم: Tom Kane / تام کن

نام تهیه‌کننده: Richard RichSteve Moore, / استیو مور، ریچارد ریچ

نام شخصیت‌ها:

کلودت: گرگ کوچکی که با دو برادرش به‌دنبال تشکیل تیم برای مسابقه بزرگ تیم غربی‌ها هستند.

رانت و استینکی: برادران دوقلو و کوچکترِ کلودت،

هامفر: پدر کلودت و برادرانش که به‌عنوان مربی تیم غربی انتخاب می‌شود،

برنت: خرس کوچکی که برای شرکت در مسابقات به بچه‌گرگ‌ها پیوست،

اگنس: جوجه‌تیغی نوجوانی که برای شرکت در مسابقات به بچه‌گرگ‌ها پیوست.

کشور سازنده: آمریکا، هند

کمپانی سازنده: Crest Animation Productions

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

بزرگسال

توسط : مریم عسگری

۲۸ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7+ گزارش نظر
نشان دادن دوستی بین یکدیگر

در این انیمیشن دوستی و همدلی بین یکدیگر رانشان میدهد و همچنین شکست و پیروزی را به تصویر می کشد و همچنین نشان میدهد که دوستی بر پیروزی برتری دارد این مفاهیم قابل درک برای کودکان بالای هفت سال است .

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد