آلارم

بررسی تخصصی انیمیشن Alarm

آلارم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این محصول، نمایش بخش کوتاهی از زندگی روزمره­‌ی کارمند جوان و خواب‌آلودی است که با مقاومت برای بیدارشدن دربرابر زنگ و هشدار ساعت‌های تنظیم‌شده، تلاش می­کند به هرطریقی از صداها خلاص شود و به ادامه‌ی خواب عمیقش بپردازد. این اثر محصول کشور کره به کارگردانی «چو جانگ وو» در سال ۲۰۰۹ است و بر صفاتی مانند وقت‌شناسی تأکید بسیاری دارد.

سال 2009 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شخصیت اصلی داستان جوان خواب‌آلودی است که برای مقابله با بیدارشدن تلاش می‌کند، او هنگام صبح که هشدارها به‌صدا در‌می‌آیند، از ابزارها و رفتارهای خشونت‌آمیز مختلفی مانند شلیک اسلحه به‌سمت ساعت برای خاموش‌شدن زنگ آن و صدای هشدار استفاده می‌کند. او بعد از بیدارشدن و در صحنه‌ی آخر متوجه می‌شود تمام مقاومت‌هایش دربرابر بیدارشدن و مقابله با هشدارها چیزهایی بوده‌اند که در خواب دیده است، ازاین‌رو با عصبانیت بیشتری به‌سمت ساعت شلیک می‌کند. حتی در صحنه‌ای دیگر با شدت عصبانیت ساعت را به زمین می‌کوبد که موجب شکسته‌شدن آن می‌شود. این شخصیت در بیشتر صحنه‌های داستان، ظاهری خسته و عصبانی دارد که معمولاً با محکم‌کوبیدن درهای اتاق، شدت عصبانیت خود را بروز می‌دهد.

ادامه متن

نظر فرزند خود را درباره­ی علت خستگی زیاد و خشم شخصیت اصلی داستان بپرسید.

به‌نظر تو چرا پسر جوان نمی‌توانست صبح زود و به‌موقع بیدار شود؟ پاسخ این سؤال می‌تواند فرزند شما را از اینکه احتمالاً رفتار ناشایستی منجر به این رفتارهای منفی شده است، آگاه کند.

اگر تو به‌جای شخصیت اصلی بودی، چکار می‌کردی؟

به نظرت چه رفتارهای بهتری می‌توانست جایگزین رفتار شخصیت اصلی باشد؟

به نظرت پیامد رفتارهای خشونت‌آمیز پسر جوان چه چیزی می‌تواند باشد؟

خستگی و خشم شخصیت اصلی داستان ناشی از چیست؟

تا به حال شده است شرایط مشابه شخصیت اصلی این داستان را تجربه کنی؟ چه رفتاری از خود نشان دادی؟

خلاصه: اگر در چنین شرایطی قرار بگیری، چه رفتاری از خود نشان می‌دهی و پیشنهادت چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه