آقای نخودی و شرمن

بررسی تخصصی انیمیشن Mr Peabody and Sherman

آقای نخودی و شرمن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن آقای نخودی بیشتر در ارتباط با پسربچه‌ای است که سعی دارد نشان دهد دیگر کودک نیست و قصد دارد مانند آقای نخودی کارهای بزرگی بکند. این فیلم درباره‌ی پدر و مادرهایی است که به استعدادهای فرزند خود باور ندارند و فرصت بروز آن‌ها را ایجاد نمی‌کنند. انیمیشن آقای نخودی و شرمن در ژانر ماجراجویی اتفاقات زیادی را به زبان طنز برای مخاطب به نمایش می‌گذارد.

سال 2014 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های خشونت‌آمیز در این فیلم همه به‌صورت فانتزی و با مایه‌هایی از کمدی همراه است. صحنه‌هایی همچون درگیری آقای نخودی با انقلابیان فرانسه، دستگیری آقای نخودی و اعدام او با گیوتین که آقای نخودی از اعدام فرار می‌کند، درگیری و فرار آقای نخودی و شرمن از دست سربازان فرعون، عصبانی‌شدن آقای نخودی و گازگرفتن دست خانم گرانیل، همچنین دستگیری آقای نخودی توسط پلیس به‌وسیله طناب.

جزئیات
ترس

ترس نیز در این فیلم از شدت بالایی برخوردار نیست و صرفاً یک هیجان همراه با طنز را به مخاطب القا می‌کند. صحنه‌های همچون فرار از دست سربازان فرعون، فرار از سیاهچال فرعون، نمایش دست جداشده یک مومیایی ازجمله‌ی این صحنه‌ها هستند

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌های این فیلم را می‌توان به مواردی همچون تمسخر شرمن توسط پنی، سرپیچی شرمن از دستور آقای نخودی و استفاده از وسایل دیگران بدون اجازه‌ی آن‌ها بیان کرد.

جزئیات
پیام مثبت

در این فیلم شرمن شخصیتی وابسته به آقای نخودی دارد. او با ورود به مدرسه متوجه این موضوع می‌شود و به مرور سعی می‌کند برای خود شخصیت مستقلی بسازد. اتفاقاتی که برای او می‌افتد نیز به او کمک می‌کند تا راه درست را پیدا کند. او سعی می‌کند استعداد و توانایی خود را به همه اثبات کند. اگرچه در برخی موارد دچار اشتباه می‌شود؛ اما آقای نخودی هیچ‌گاه او را تنها نمی‌گذارد، البته آقای نخودی فکر می‌کند شرمن هنوز کودک است و این موضوع شرمن را ناراحت می‌کند. در انتهای فیلم، شرمن با پیشنهادی که برای حل بحران به‌وجودآمده می‌دهد، می‌تواند نبوغ و استعداد خود را در مسیر صحیح به نمایش بگذارد و خود را به دیگران و آقای نخودی اثبات کند. آقای نخودی نیز با اعتمادکردن به شرمن باعث می‌شود او احساس خودباوری کند و تمام مشکلات را با موفقیت پشت سر بگذارند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت شرمن کودکی مؤدب و دوستدار آقای نخودی است. در اثنای فیلم احساس می‌کند اطاعت از آقای نخودی باعث عدم پیشرف و رشد او خواهد شد؛ اما به مرور متوجه دلسوزی و خیرخواهی آقای نخودی در قبال خود می‌شود. او از دل تمام اتفاقات پیش‌آمده متوجه می‌شود باید از توانایی خود در محل مناسب آن استفاده کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

سفرهای متعددی به نقاط مختلف و در زمان‌های مختلف در این انیمیشن انجام می‌شود، همچنین نمایش حوادث تاریخی می‌تواند ارزش آموزش مطالب تاریخی را داشته باشد؛ به‌عنوان مثال سفر به دوران انقلاب کبیر فرانسه و نمایش اتفاقاتی که توسط انقلابیون رقم خورد، سفر به مصر باستان و نمایش آداب و رسوم آن‌ها و مقابره‌ی مصر باستان، سفر به دوران زندگی داوینچی، (نقاش و مخترع ایتالیایی) همچنین سفر به دوران قبل از میلاد و افسانه‌های یونانی از این موارد است.

ادامه متن

لازم است والدین در ارتباط با موضوع داستان و نتیجه‌ای که کودکشان از فیلم گرفته است، با او گفت‌وگو کنند.

از کودک خود بپرسید شرمن در مواجهه با تمسخر پنی چه‌کار بهتری می‌توانست انجام دهد؟ با این سؤال راه‌هایی مثل بی‌توجهی، کنترل خشم، شکایت به مدیر را می‌توانید به‌عنوان راهکاری در چنین مواقعی به کودک خود بیاموزید.

از کودک خود بپرسید دلیل اتفاقاتی که برای شرمن افتاد، چه بود؟ با این سؤال به عدم رازداری شرمن اشاره کنید و از اهمیت رازداری با فرزند خود گفت‌وگو کنید.

از کودک خود بپرسید آیا سرپیچی‌های شرمن باعث بروز استعدادهای او شد یا کمک به حل بحرانی که به‌وجود آمد؟ با این سؤال به فرزند خود در رابطه با استفاده از استعداد و نبوغ در مواقع مورد نیاز و همفکری با دیگراعضای خانواده، نکاتی را تذکر دهید.

خلاصه: راهکارهایی را در مقابله با تمسخر همکلاسی‌ها بیان کنید، درباره‌ی حفظ اسرار خانواده با کودک خود صحبت کنید، با فرزند خود در رابطه با نحوه‌ی استفاده از استعداد و همفکری با اعضای خانواده سخن بگویید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه